Auto na firmę – wady i zalety

Comment

O przemyśle i technologiach

Kupując auto firmowe musisz wziąć pod uwagę wady i zalety takiego zakupu, zarówno dla Ciebie jako przedsiębiorcy jak i dla całej firmy. Wybierając auto musisz wiedzieć czego unikać, a gdzie możesz skorzystać, dzięki sprytnym trikom.

Zalety kupowania samochodu na firmę

Samochody dla firm mają sporo plusów, przede wszystkim przez taki zakup będziesz mógł obniżyć swoje zobowiązania podatkowe. Kupując auto na firmę nie odliczamy jednorazowo całego wydatku, a stosujemy amortyzację kosztów, czyli rozkładamy daną kwotę w czasie stosują tzw. odpisy amortyzacyjne.  Samochód należy wprowadzić do ewidencji środków trwałych.

auto firmowe

Takie rozwiązanie pozwala przedsiębiorcom znacznie oszczędzić na podatkach, a do firmy wprowadzić znaczną inwestycje, która może pomóc w generowaniu kolejnych zysków.

W przypadku wykorzystywania prywatnego pojazdu do celów firmowych, przedsiębiorca musi prowadzić rejestr przebiegu pojazdu, czyli tzw. kilometrówkę, w którym opisuje każdą pokonaną trasę, cel podróży, ilość kilometrów itp.  Taki sposób ma ograniczenia pod względem kwoty jaką można uzyskać w przypadku kosztów eksploatacyjnych jak i wymaga dużej ilości czasu na zapisywanie szczegółów podróży.

Wady auta firmowego

W przypadku auta są to koszty jakie ponosimy z jego eksploatację, paliwo, części zamienne itp. Jednak wszystko zależy od modelu jaki wybierzemy na przykład jednym z ciekawych modeli samochodów jest Skoda Superb, która nie dość, że uzyskała pięć gwiazdek w testach bezpieczeństwa to dodatkowo jest ekonomiczna i łatwa w użytkowaniu. Jeśli uda nam się kupić właśnie takie auto, które jest bezawaryjne, wygodne i mało pali, nasze koszty użytkowania nie będą duże, a możliwość odpisu kosztów od dochodów bardzo pozytywnie wpłynie na nasz  biznes.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.