Kominek w M2?

Comment

Libtech O przemyśle i technologiach
Biokominki

Polacy kupują małe mieszkania. Tak wynika z danych z rynku mieszkaniowego. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na budowę domu, a większe mieszkanie to większe zobowiązanie i na dłuższy okres. Małe mieszkanie, jeśli właściwie je urządzimy, może stanowić bardzo funkcjonalną, a zarazem przyjemną dla oka przestrzeń. Bez względu na wielkość mieszkania, każdy może wstawić w dowolne miejsce biokominek. To idealna propozycja na dopełnienie nowoczesnego wnętrza, w którym niemożliwe jest wstawienie tradycyjnego kominka.

Źródło: drewno.pl

Niższe rachunki za ogrzewanie i bezpieczeństwo

Zacznę od bezpieczeństwa, bo ta kwestia rodzi najwięcej wątpliwości. Biokominki są w pełni bezpieczne, pod warunkiem, że odpowiednio o nie dbamy. Zasilane są przez paliwo płynne, bioetanol, bezpieczny i ekologiczny. Podczas spalania wydziela się para wodna oraz CO2 w niewielkiej ilości. Specjaliści porównują tę wielkość do ilości CO2 wydychanego przez człowieka. Ekologiczne kominki wykonane są z materiałów odpornych na wysokie temperatury, a  od ognia oddziela nas gruba hartowana szyba. Z racji tego, że kominek ekologiczny wytwarza ciepło, przykręcamy kurki z tradycyjnym ogrzewaniem i oszczędzamy na rachunkach.

Stylowe uzupełnienie wnętrza

Producenci postarali sie o to, by każdy do swojego wnętrza wybrał pasujący kominek. Do wyboru kominki szklane, ze stali lakierowanej proszkowo czy nierdzewnej. Ponadto można wybrać kominek wiszący, zabudowany bądź wolnostojący. Ten trzeci jest o tyle ciekawą propozycją, że można go przenosić w dowolne miejsce, w zależności od zapotrzebowania. Świetna propozycja dla wynajmujących mieszkanie. Zmieniamy miejsce zamieszkania i kominek zabieramy ze sobą. Dla wymagających kominki przyjmujące różne formy, okrągłe i trójkątne, a do tego z możliwością wyboru wzoru, np. z motywem zebry. W tradycyjnym wnętrzu idealnie sprawdzi się kominek ekologiczny (zobacz) imitujący tradycyjny kominek. Świetnie uzupełni wnętrze biura czy salonu urządzonego w sposób tradycyjny. Projektanci prześcigają się w pomysłowości i jest z czego wybierać.

Na koniec dodam tylko, że biokominki nawilżają powietrze. Podczas spalania wydziela się para wodna, dlatego nie wysuszają one powietrza jak tradycyjne grzejniki.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.