Sztuka autopromocji może zdziałać cuda. Naukowcy zgodnie twierdzą, że pierwsze trzy sekundy kontaktu wzrokowego, mają decydujący wpływ na kontakty międzyludzkie. Jest to szczególnie ważne, kiedy wybieramy się na rozmowę o pracę. Jak zrobić dobre wrażenie na rekruterach?
Schludny strój to absolutna podstawa. O ile styl ubioru różni się w zależności od tego na jakie stanowisko aplikujemy, o tyle zadbany wizerunek to podstawa. Czego unikamy?
- brudne, poplamione ubranie z dziurami,
- niewyprasowana, wymięta odzież,
- brudne i niestosowne obuwie,
- przezroczyste materiały,
- wulgaryzmy na odzieży w postacie grafik itp.
Wygląd wizualny to nie tylko ubiór. Pamiętamy także o tym aby zadbać o włosy, paznokcie i skórę. Czego unikamy?
- tłuste włosy i brudne włosy,
- ślady po bójkach w widocznych miejscach,
- brudne i obgryzione paznokcie,
- nieprzyjemny zapach ciała,
- zbyt mocny makijaż.
Miła aparycja to szereg wielu ważnych cech, które mają wpływ na to czy kandydat zostanie pozytywnie oceniony. Do każdej rozmowy o pracę należy się przygotować odpowiednio wcześnie tak by uniknąć niespodzianek. Pranie, czyszczenie oraz kompletowanie odzieży to czynności, które wykonujemy co najmniej kilka dni przed umówionym spotkaniem. Zawsze warto pamiętać o przyszykowaniu dodatkowego, awaryjnego zestawu.
Zadbany wygląd to wizytówka każdego pracownika. Na podstawie wizualnego wyglądu, rekrutujący mogą wysnuć wiele istotnych wniosków. Należy pamiętać, że osoby, które będą cię oceniać to fachowcy, którzy są do tego specjalnie przygotowani. Przechodzą wiele szkoleń, które mają na celu analizę twojej osoby w zaledwie kilka sekund. W końcu „Jak cię widzą tak cię piszą” ;).
Źródło zdjęć: interia.pl