Ford KA – dla kogo klasyk w nowym wydaniu?

Comment

Libtech

Ford znany jest ze swojego zamiłowania do unowocześniania klasycznych i dobrze znanych modeli. Przykład czego stanowi chociażby legendarny Ford KA. Kto powinien zainteresować się tym autem i dlaczego?

Ford KA – duża moc w małym wydaniu

Jak opisać najprościej Forda KA? Jest to niewielkie auto dające użytkownikom ogromny wachlarz możliwości. Chociaż stosunkowo niewielkich gabarytów jego wnętrze jest w stanie pomieścić 4 pasażerów, zapewniając każdemu z nich taki sam komfort podróżowania. Wyglądający na niepozorny bagażnik również stanowi miłe zaskoczenie, gdyż w praktyce okazuje się całkiem pakowny. Bez trudu przewieziemy nim większe zakupy, a nawet spakujemy rodzinę na wypad poza miasto.

Czy warto inwestować w Forda KA?

Jeśli lubimy wyróżniać się z tłumu, to Ford KA jest autem, które powinno zwrócić naszą uwagę. Miłośnicy aut wydajnych, ale tanich w utrzymaniu również powinni wybrać ten model. Dlaczego? Ponieważ może pochwalić się on niskim zużyciem benzyny. Ponadto części zamienne także nie należą do najdroższych. Mimo że auto bywa dość awaryjne – o tym, co może nam się popsuć możecie poczytać TUTAJ – to usunięcie usterek także nie wiążę się z większymi wydatkami. Tym bardziej że poradzi sobie z nimi dosłownie każdy warsztat samochodowy. Ford KA jest także autem, które spodoba się miłośnikom bezpiecznej i dość szybkiej jazdy. Model ten charakteryzuje się znakomitą zwrotnością. Jest też uznawany powszechnie za bezpieczny. Świadczą o tym rozwiązania, które dość dobrze utrzymują auto na drodze. Przy czym warto stawiać tu na nowsze roczniki tego modelu. Zostały one bowiem wyposażone w liczne systemy wspomagające.

Jakie opinie zbiera Ford KA?

Odwiedzając fora dla zmotoryzowanych, łatwo się zorientować, że Ford KA zbiera dość dobre opinie. Kierowcy chwalą go za ekonomiczność, sporą wytrzymałość oraz osiągi. Ponadto użytkownicy tego modelu są zgodni co do tego, że auto jest bardzo wygodne i nadaje się do miasta. Właścicielki są zadowolone z kolei z jego niewielkiego rozmiaru. Podkreślają, że dzięki temu można go zaparkować w dowolnym miejscu. Ford KA jest także ceniony za to, że bez problemu można go odpalić nawet w niskiej temperaturze. Dzięki swojej zwrotności jest w stanie poradzić sobie nawet w trudniejszych warunkach jak, chociażby zaspy śnieżne. Za zaletę różnych modeli Forda KA uważane jest też dobre przyspieszanie.

O tym, czy Ford KA jest naszym wymarzonym pojazdem, możemy zadecydować, kierując się nie tylko opiniami umieszczanymi na forum. Wystarczy, że odwiedzimy najbliższy salon Forda i umówimy się na jazdę próbną.

Dodaj komentarz