Jak będzie wyglądał człowiek za 1000 lat?

Comment

Libtech O przemyśle i technologiach
Ewolucja

Jak to jest z tą ewolucją zakończyła się już czy nie? Jedni twierdzą, że tak, a inni, że nie. Człowiek wciąż przystosowuje się do zmian, a za tym idą zmiany w wyglądzie zewnętrznym. Nieco poczytałam na ten temat i powiem szczerze znalazłam wielu publikacji, diametralnie różnych. Poniżej kilka najciekawszych zmian!

Człowiek za 1000 lat.

Źródło: http://zdrowie.gazeta.pl.

Długie ręce, nogi, cztery podbródki

Gdy zobaczyłam jak będzie wyglądał człowiek za 1000 lat wg The Sun, to nieco odrzuciło mnie od monitora! Wysoki, do 213 cm, zgarbiony, z chudymi, długimi rękoma do kolan i mniejszym niż obecnie mózgiem😉 Szczerze to nieco przypomina mi Shreka. Co ciekawe człowiek będzie mniej owłosiony i będzie miał mniej zębów. Człowiek za 1000 lat wreszcie będzie miał cudowną opaleniznę i … więcej zmarszczek– skóra w złej kondycji!

Oczy jak z mangi, to człowiek za 1000 lat

Nickolay Lamm (artysta) oraz Alan Kwan (specjalista z genomiki) mają nieco inny pogląd na to jak będzie wyglądał człowiek przyszłości. W ich opinii nasza głowa będzie coraz większa i adekwatnie do niej będą coraz większe oczy, takie jak doskonale znamy z mangi;) Będziemy mieć większe nozdrza i gęstsze włosy w porównaniu ze współczesnym człowiekiem.

Człowiek za 1000 lat.

Źródło: http://nt.interia.pl.

Prywatna stacja medyczna

Miniaturowa dodam, na zawołanie. Podleczy, wyleczy, zmieni parametry narządów. Każdego będzie na nią stać, bo technologia będzie powszechna. Będziemy żyć lepiej. Według opinii niektórych naukowców człowiek za 1000 lat będzie idealny, wysportowany, świetnie zbudowany, symetryczny. Dzięki postępowi medycznemu będzie dłużej żył.

Bardzo żałuję, że nie mogę zajrzeć w przyszłość, bo z pewnością byłoby to ekscytujące (ach ta moja ciekawość!!!;/).

Źródło głównego obrazka: http://odkrywcy.pl.

Dodaj komentarz