Jak można dostać L4 online? Zobacz procedurę!

Comment

Lifestyle

wizyta u lekarzaOtrzymanie zwolnienia lekarskiego wcale nie musi wymagać wizyty w gabinecie. Teraz coraz więcej pacjentów korzysta z możliwości otrzymania L4 przez internet. Gdzie można je dostać? Jak wygląda wtedy procedura jego uzyskania? Jaka jest cena zwolnienia przez internet?

Gdzie można otrzymać L4 przez internet?

Zwolnienie lekarskie, które potrzebne jest do usprawiedliwienia nieobecności w pracy, może wypisać każdy lekarz, na przykład lekarz POZ, internista czy specjalista. Obecnie, aby otrzymać takie zwolnienie, nie trzeba jednak wcale umawiać się na wizytę lekarską w gabinecie.

Alternatywnym rozwiązaniem są palcówki medyczne, które oferują swoje usługi na odległość. Zaczęły być one bardzo popularne w trakcie epidemii koronawirusa, ponieważ pozwalały na skorzystanie z konsultacji lekarskiej bez potrzeby opuszczania domu. Teraz nadal są bardzo popularne i korzysta z nich wiele osób.

Warto wskazać, że takie usługi oferują głównie placówki prywatne, wobec tego za wizytę lekarską przez internet należy zapłacić z własnej kieszeni.

Aby sprawdzić oferty placówek oferujących L4 online tanio, wystarczy tylko dostęp do internetu. Można wtedy od razu zobaczyć, jacy lekarze w nich przyjmują, jakie są ceny konsultacji, a także kiedy można skorzystać z wizyty przez internet.

Jak wygląda procedura uzyskania L4 online?

Żeby otrzymać L4 przez internet, należy w pierwszej kolejności wybrać placówkę medyczną i umówić się w niej na wizytę lekarską. Można zrobić to online, zakładając w niej swoje konto pacjenta i wybierając lekarza oraz termin wizyty.

Placówka najczęściej wymaga wypełnienia specjalnego formularza, w którym podaje się swoje informacje na temat stanu zdrowia. Warto wskazać, że w ten sposób można otrzymać również zwolnienie L4 na dziecko.

Konsultacja medyczna z lekarzem odbywa się przez komunikator internetowy, co pozwala na łatwe i szybkie przekazanie mu najważniejszych informacji oraz uzyskanie odpowiedzi na pytania bez wychodzenia z domu.

Po przeprowadzeniu wywiadu lekarz wypisuje zwolnienie lekarskie dla pacjenta. Dokument ten jest wprowadzany od razu do bazy ZUS oraz przekazywany jest do pracodawcy. Nie trzeba więc samodzielnie go do niego dostarczać.

Jakie są ceny wizyty lekarskiej przez internet?

Zazwyczaj za konsultację medyczną przez internet, która pozwala na otrzymanie zwolnienia lekarskiego, trzeba zapłacić od około 75 do 150 złotych w zależności od wybranej placówki oraz lekarza.

Aby otrzymać L4 online tanio, najlepiej porównać ze sobą oferty w różnych placówkach medycznych online. Można wtedy wybrać taką, gdzie konsultacja lekarska będzie niedroga i będzie mogła odbyć się już w ciągu najbliższej godziny.

Dodaj komentarz