Kamień nazębny

Comment

Libtech

Prawidłowe żywienie kota to temat bardzo delikatny. Niestety część właścicieli nie przykłada wagi do odpowiedniej diety swojego pupila, a tym samym naraża go na wiele groźnych chorób. Zanim powitasz nowego członka rodziny w swoim domu warto skonsultować się z weterynarzem by ten doradził w jaki sposób dbać o kotka by ten rozwijał się zdrowo i prawidłowo. Tymczasem poniżej znajdziecie kilka cennych wskazówek, które pomogą wam w codziennej, kociej wędrówce.

Kocie zęby

Podobnie jak u ludzi, u kotów również występuje problem z kamieniem nazębnym. Gromadzenie się kamienia może prowadzić do wielu chorób dziąseł i zębów. Jak prawidłowo dbać o uzębienie swojego pupila? Jest kilka sprawdzonych sposobów. Część uważa, że żywienie suchą karmą w zupełności wystarczy. Należy wiedzieć, że to mit. Owszem, suche chrupki pomagają w walce z kamieniem dzięki ścieraniu podczas gryzienia jednak to tylko „kropla w morzu”, ponieważ nawet duże chrupki nie poradzą sobie z walką ze stale narastającym kamieniem. Większość suchej karmy jest niestety połykana. Okazuje się, że lepszym sposobem może być podawanie kotu surowego mięsa. Najlepiej w takiej formie by zmusić kota do gryzienia. Jeszcze innym sposobem jest zaopatrzenie się w sklepie zoologicznym w specjalną szczoteczkę do zębów i pastę. Regularne mycie kocich zębów pomoże w walce z kamieniem.

No i na koniec najważniejsze, niezależnie od tego, który sposób wybierzecie, nie można zapomnieć o wizycie kontrolnej u weterynarza podczas, której ten oceni stan uzębienia mruczka. Może się okazać, że kamień należy usunąć w gabinecie.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz