Opatrunki hydrokoloidowe

Comment

Libtech

Opatrunki hydrokoloidowe swoje zastosowanie znajdują m.in. w przypadku oparzeń oraz w sytuacji, kiedy należy zaopatrzyć rany odleżynowe I i II stopnia. Sprawdzają się podczas leczenia ran suchych bądź z niewielkim wysiękiem, zarówno ostrych jak i przewlekłych. Dlaczego warto mieć je w swojej domowej apteczce?

Oparzenia należą do mało przyjemnych urazów. Nawet oparzenie lekkiego stopnia może być bardzo bolesne. Pielęgnacja uszkodzonej skóry jest uciążliwa. Przydatne mogą się okazać specjalistyczne opatrunki hydrokoloidowe jak np. Granuflex Extra Thin. Te specjalistyczne 'plastry ochronne’ zostały stworzone po to by zabezpieczyć już istniejącą ranę w taki sposób, by stworzyć jej najlepsze warunki do gojenia się. Opatrunki hydrokoloidowe mają także działanie prewencyjne. Należy umieścić opatrunek w miejscu, w którym skóra jest narażona na uszkodzenia w wyniku tarcia.

Zalety opatrunków hydrokoloidowych

  • Wilgotne środowisko, które sprzyja leczeniu ran.
  • Półprzezroczysty opatrunek umożliwiający kontrolę gojenia się rany.
  • Cienki, wodoodporny, poliuretanowy materiał, który uniemożliwia przeciekanie, a tym samym chroni przed bakteriami.
  • Łatwość w ściąganiu. Nie dochodzi do naruszenia nowej tkanki!
  • Elastyczny materiał pozwala na dopasowanie się do powierzchni skóry.
  • Może być używany na wszystkich partiach ciała, nawet tych trudno dostępnych.

Wady opatrunków hydrokoloidowych

  • Jedyną wadą tego rodzaju „plastrów” jest ich cena. Są droższe od zwykłych plastrów dostępnych w aptekach ale jednocześnie należy pamiętać, że te, mają inne działanie oraz zdecydowanie szersze zastosowanie.

„Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!”

Źródło zdjęć: thinnestlaptopwallpaper.blogspot.com

Dodaj komentarz