Pierwszy samochód – nie wydawaj wszystkich oszczędności!

Comment

O przemyśle i technologiach
Pierwsze auto

Pierwszy samochód, wymarzony, cudowny, wyczekiwany. A w rzeczywistości, tapicerka nieco zdarta. Rdza tu i tam. Odpadające elementy w środku. Ciągle u mechanika. Tak to jest, gdy euforia dominuje a rozsądek zaginął gdzieś na chwilę. Kupujesz pierwszy samochód?

Trzymaj się tych kilku zasad!

Pierwszy samochód

Źródło: newschannel5.com

1. Auto używane, maksymalnie kilka tysięcy złotych.

Nie mówię o sytuacji, gdzie możesz pozwolić sobie na auto z salonu, mając spore oszczędności. Na aucie używanym nauczysz się jeździć, nie będzie Ci szkoda, gdy zarysujesz, w coś lekko pukniesz albo rozbijesz.

2. Zostaw trochę pieniędzy na koncie.

Pierwszy samoch7ód używany, kilkuletni znacznie częściej trafia do mechanika. Przygotuj się na wydatki, pozostaw trochę pieniędzy na koncie.

3. Omijaj auta o sportowym charakterze.

Ja wiem, że one najbardziej kuszą młodych kierowców, szczególnie panów, ale zazwyczaj ich stan jest daleki, bardzo daleki od perfekcji. Ponadto jesteś świeżym kierowcą, więc auto sportowe nie jest dobrym wyborem na pierwszy samochód.

Pierwszy samochód

Źródło: edocr.com

4. Mały silnik.

Jako młody kierowca, nie masz zniżek na ubezpieczenie. Zainwestuj w auto z silnikiem o stosunkowo małej pojemności skokowej (poniżej 2.0 l).

5. Od aut tuningowych uciekaj!

Super dodatki w postaci ksenonów z supermarketu czy też mocno przyciemnione szyby to problem w przyszłości!

6. Entuzjazm na bok!

Kupując auto, myśl perspektywicznie- co się psuje w danym modelu. Bądź przygotowany na czarny scenariusz.

Pierwszy samochód z pewnością przysporzy stresów, ale każdy kto ma prawo jazdy musi przez to przejść. Jak podejdziesz do tego z rozsądkiem, to jest duża szansa, że dobrze wybierzesz.

Źródło głównego obrazka: http://www.justacote.com.

Dodaj komentarz