Wszystko się zmienia, również korzystanie z kart prepaid. Każdy posiadacz przedpłaconej kart powinien ją zarejestrować, jeśli nie chce, aby jego numer przestał działać. Co daje karta prepaid, jakie zmiany wprowadza ustawa antyterrorystyczna i gdzie można zarejestrować przedpłaconą kartę SIM? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź, w tym artykule.
Zalety karty prepaid
Karta prepaid, to tak zwana karta przedpłacona, dotychczas była dostępna w sklepach, kioskach, na stacjach benzynowych, gdzie nie musieliśmy podawać danych osobowych, ani zawierać umowy z operatorem, aby móc wykonywać połączenia. Wystarczyło, jedynie kupić kartę za określoną kwotę. Był to bardzo wygodny system szczególnie dla osób, które nie chciały wiązać się na stałe z jednym operatorem, ani dzielić się swoimi danymi. Aby karta działa potrzebne były jedynie doładowania pre paid, które przedłużały ważność konta na kolejne dni.
Zmiana wymuszona przez ustawę nakazuje zarejestrować swoją kartę w jednej sieci komórkowych. Ustawodawca przytacza argumenty, że anonimowe numery telefonu mogły służyć do przestępstw internetowych oraz różnych nadużyć, rejestracja numerów ma posłużyć naszemu bezpieczeństwu.
Jak i gdzie zarejestrować kartę?
Naszą kartę możemy zarejestrować w salonach operatorów telefonii komórkowej, teleoperatorzy uruchamiają specjalne stanowiska, gdzie podając takie dane jak: imię, nazwisko, PESEL, nazwę i numer dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Młodzież między 13. a 18. Rokiem życia może zarejestrować kartę na siebie, jednak proces musi się odbyć w towarzystwie opiekuna. Karty dzieci do 13. roku życia muszą zostać zarejestrowane na prawnego opiekuna.
Sieci telekomunikacyjne oferują różnorodne rabaty, dodatkowe GB internetu oraz inne atrakcyjne promocje dla osób, które zarejestrują kartę w ich salonie. Przed rejestracją karty prepaid warto sprawdzić oferty, porównać możliwe do uzyskania bonusy i dopiero wtedy zdecydować jaką sieć wybieramy.
Zapisz
Zapisz