Stół ogrodowy z krzesłami – jak dobrać najlepszy? Zobacz porady!

Comment

Lifestyle

Ustawiony w ogrodzie stół z krzesłami może być świetnym miejscem do wyprawiania rodzinnych obiadów i przyjęć. Na co powinno się zwrócić uwagę przy wyborze tego typu umeblowania ogrodowego? Zobacz porady!

Stół z krzesłami do ogrodu – jadalniany czy kawiarniany?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, jaki rodzaj mebli ogrodowych wybrać. Zestawy jak stół ogrodowy z krzesłami oferowane są w dwóch wariantach – jadalnianym i kawiarnianym. Na co warto się zdecydować?

Gdy chcemy kupić zestaw mebli ogrodowych, które mają być używane podczas większych spotkań rodzinnych, wtedy warto zdecydować się na meble jadalniane. Składają się one z dużego stołu, zwykle na minimum 4 osoby, ale dostępne są też stoły na 6, 8, a nawet 10 osób.

W przypadku zestawów kawiarnianych stół ogrodowy z krzesłami najczęściej jest niewielki i pozwala na korzystanie z niego przez 2 lub 4 osoby. Będzie on dobrym wyborem do ograniczonych przestrzeni, na przykład sprawdzi się na małym tarasie albo na balkonie.

Jak wybrać odpowiedni stół ogrodowy z krzesłami?

Przy wyborze odpowiedniego rodzaju stołu ogrodowego z krzesłami warto uwzględnić poniższe czynniki:

1. Materiał na meble ogrodowe

Obecnie stół ogrodowy z krzesłami można zakupić w różnych wariantach pod względem zastosowanych materiałów. Przykładowo mogą być to meble metalowe – aluminiowe albo stalowe, drewniane, drewniane łączone ze stalą, wykonane z tworzywa sztucznego. Najtrwalsze są meble metalowe, które nie będą wymagały również konserwacji.

2. Styl mebli ogrodowych

Najlepiej dopasować stół ogrodowy z krzesłami do stylu ogrodu czy tarasu albo balkonu, gdzie mają być one ustawione. Do dyspozycji są zarówno nowoczesne zestawy, jak i te, które pasują do tradycyjnych, rustykalnych przestrzeni.

3. Kształt stołu ogrodowego

Stoły są oferowane w wariantach kwadratowym, prostokątnym, a także okrągłym. Można dobrać je wtedy indywidualnie do dostępnej przestrzeni i własnych wymagań.

4. Rodzaj krzeseł ogrodowych

Krzesła ogrodowe mogą mieć różną konstrukcję, na przykład mogą być one składane lub nierozkładane, mogą być wyposażone w podłokietniki lub mogą ich nie mieć. Warto więc zobaczyć różne warianty mebli w ofercie, by wybrać ten najlepsze.

5. Poduszki do mebli ogrodowych

Żeby korzystanie z mebli ogrodowych było jeszcze łatwiejsze, wtedy warto sprawdzić, czy producent oferuje do nich również dopasowane poduszki. Ułożone na krzesłach sprawią, że ich używanie jest bardzo komfortowe. Poduszki mogą być też wykonane z materiałów odpornych na wilgoć i plamy.

HASTE TRADE & DESIGN Sp. z o.o.

Nowowiejska 2, 55-120 Oborniki Śląskie

Tel.: +48 717345371, E-mail: sklep@hastegarden.com

Dodaj komentarz