W 2016 tańszy prąd. Skąd te oszczędności?

Comment

Libtech O przemyśle i technologiach
Wtyczka

Było już o gazie, to jeszcze trzeba na dobry początek roku kilka słów napisać o prądzie. Być może już Wam się gdzieś obiła o uszy informacja, że tańszy prąd będzie już od tego roku. Skąd takie oszczędności i na ile niższe rachunki możemy liczyć w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy?

Tańszy prąd.

Źródło: pagina1news.com.br.

O ile tańszy prąd?

W tym roku za prąd zapłacimy mniej średnio o złotówkę do dwóch złotych miesięcznie. Łącznie oszczędność w skali roku wyniesie do około 22 zł w gospodarstwie domowym. Zapytacie pewnie skąd tańszy prąd, jak większość usług, produktów drożeje. Zaczynamy coraz niższym kosztem wytwarzać energię. I choć może nam się wydawać, że dla domowego budżetu to niewielka oszczędność, to w kieszeniach Polaków zostanie łącznie blisko pół miliarda złotych. Ile kosztuje prąd (http://www.rwe.pl/pl/dla-domu) w tym roku? Mniej niż w zeszłym, ale to też zależy od wyboru dostawcy

Energia ze źródeł odnawialnych

Energia odnawialna.

Źródło: specialistaenergiaverde.com.

W drugiej połowie grudnia Prezes URE zatwierdził nowe taryfy, stąd tańszy prąd w tym roku. Kupujemy więcej energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, a to zaczyna przekładać się na koszty ponoszone przez gospodarstwa domowe. Dzięki pozyskiwaniu energii w sposób ekologiczny nie tylko odciążamy środowisko naturalne, ale jak widać oszczędzamy. Oprócz spadku cen taryf, obniżają się również stawki opłat dystrybucyjnych. Tańszy prąd nie oznacza, że zmniejszą się nakłady na inwestycje. Wręcz przeciwnie firmy będą zobowiązane do większych nakładów, by nie powtórzyła się sytuacja z zeszłego roku, gdy nałożono na firmy ograniczenia.

Trochę więcej zostanie w tym roku w portfelu za prąd, według mnie każda oszczędność, nawet drobna jest ważna.

Źródło głównego obrazka: gminaslawa.pl.

Dodaj komentarz