Zmiana pracy – jak często dziękujemy za współpracę?

Comment

Libtech O rynku pracy
Zmiana pracy

Zastanawiasz się nad zmianą pracy? Myślisz jak nie teraz to kiedy? Jak się okazuje Polacy masowo zmieniają pracę, a głównym bodźcem są lepsze zarobki. 

Nie tylko ludzie młodzi zmieniają często pracę

Zmiana pracy.

Źródło: sorp.ae.

Jak się okazuje, z badań przeprowadzonych przez agencję Ranstadt, zmiana pracy przez Polaków jest dość częsta, biorąc za tło inne europejskie kraje. Nie tylko młodzi ludzie coraz pewniej czują się na rynku pracy, rzucając posadę za posadą, wzrost w ubiegłym roku w porównaniu z 2014 rokiem odnotowano w przedziale wiekowym 35-44 lata. Jeszcze kilka lat temu człowiek, który znalazł w miarę dobrą pracę rzadko porywał się na szukanie innej, argument o wyższych zarobkach również nie był na tyle kuszący co dziś.

Zmiana pracy tylko dla lepszych zarobków?

Pieniądze.

Źródło: pl.pinterest.com.

Większość zmienia pracę, by lepiej zarabiać. Z przeprowadzonych badań wynikło, iż bodźcem do zmiany były przede wszystkim warunki finansowe. Jeśli możemy zarabiać więcej, to zmiana pracy jak najbardziej wchodzi w grę. Jesteśmy pewniejsi siebie na rynku pracy. 3/4 badanych twierdzi, że po utracie pracy znajdzie nową do sześciu miesięcy. Tylko 13% obawia się podjąć takiego kroku, jakim jest zmiana pracy. Zarobki to niejedyny bodziec do szukania nowej pracy. Ankietowani wymieniali również: pracę na umowach śmieciowych i chęć znalezienia stałego, pewnego zatrudnienia, a także strach przed zwolnieniem z obecnej pracy.

Dynamiczny rynek

Eksperci szacują, że dynamika na rynku się utrzyma. Nadal będziemy często zmieniać pracę w poszukiwaniu lepszych warunków. Ma to swoje plusy, bo pracodawcy będą musieli bardziej zadbać o dobrych pracowników, jeśli chcą ich zatrzymać. 

Źródło głównego obrazka: samequizy.pl.

Dodaj komentarz