Adwokat rozwodowy – kiedy warto się do niego udać?

Comment

Lifestyle
sprawy sadowe

Rozwód może zakończyć się już w trakcie jednej rozprawy sądowej, ale może też ciągnąć się latami. W jakiej sytuacji warto zdecydować się na pomoc adwokata rozwodowego?

Adwokat rozwodowy – kto to jest?

Adwokat może mieć różne specjalności. Wtedy, gdy jego domeną są rozwody, nazywany jest adwokatem rozwodowym.

Prawnik specjalizujący się w rozwodach może zaoferować swoim klientom dostęp do zróżnicowanych usług skupionych na bezstresowym przejściu rozwodu. Dzięki nim można również uzyskać łatwiej jego satysfakcjonujący wynik.

Co ważne, pomoc adwokata rozwodowego obejmuje nie tylko sam proces rozwodu, ale również powiązane z nim sprawy, czyli podział majątku, ustalenie opieki nad dziećmi, płatność alimentów.

Doświadczony adwokat rozwody Gliwice – https://jpm-adwokaci.pl/adwokat-dla-klienta-indywidualnego-rozwody-odszkodowania-jpm-adwokaci/ – wybierz pomoc prawnika z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie rozwodów!

Jakie usługi oferuje adwokat rozwodowy?

Zakres usług świadczonych przez adwokata rozwodowego obejmuje wszystkie czynności związane z rozwodem i sprawami, które są z nim powiązane.

Do głównych usług prowadzonych przez adwokata rozwodowego zaliczane są:

  • Udzielanie porad prawnych – adwokat dokładnie zapozna się z daną sytuacją oraz udzieli klientowi porad dotyczących postępowania w przypadku rozwodu z orzekaniem o winie albo bez je orzekania.
  • Przygotowanie pozwu rozwodowego oraz innych dokumentów – w imieniu klienta adwokat przygotuje, a następnie złoży w sądzie niezbędne dokumenty potrzebne do rozpoczęcia rozwodu i przeprowadzenia innych spraw.
  • Uczestnictwo w rozprawie sądowej – adwokat będzie uczestniczył wraz z klientem w rozprawie sądowej, dzięki czemu zapewnia mu wtedy stałe wsparcie.
  • Złożenie apelacji – gdy wyrok sądowy w sprawie rozwodu nie jest satysfakcjonujący, adwokat może wtedy przygotować apelację.

Kiedy warto skorzystać z pomocy adwokata do spraw rozwodowych?

Wprawdzie usługi adwokata przy rozwodzie nie są konieczne, jednak warto się na nie zdecydować w konkretnych sytuacjach. Kiedy warto udać się do kancelarii adwokackiej przed rozwodem?

Pomoc adwokata rozwodowego wskazana jest przede wszystkim w przypadku spraw wymagających, na przykład wtedy, gdy planuje się rozwód z orzekaniem o winie lub rozwód, w którym konieczny jest podział dużego majątku i celem jest również ustalenie alimentów na małżonka.

Oczywiście, adwokat rozwodowy może pomóc swoim klientom w każdej sprawie, dlatego wtedy, gdy ważna jest wygoda i mniejszy stres związany z tym wydarzeniem, również warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy prawnika, który zapewni wówczas odpowiednie wsparcie.

Dodaj komentarz