Aparaty bezlusterkowe. Warto?

Comment

O przemyśle i technologiach

Stoisz przed wyborem aparatu fotograficznego i nie wiesz na jaki się zdecydować? Nic dziwnego, na rynku jest wiele profesjonalnych urządzeń w atrakcyjnej cenie. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się tzw. bezlusterkowce. Co to takiego? Zapraszam do lektury.

Aparaty bezlusterkowe powstały dzięki rozwojowi technologii cyfrowej, która polega na wprowadzeniu matryc cyfrowych dzięki czemu aparat ma możliwość zapisu zdjęć oraz stałego dostępu „live” do tego co widzi obiektyw. Gdzie znajduje się światłoczuły materiał? Tuż za obiektywem.

Czym różnią się bezlusterkowce od tradycyjnych lustrzanek?

W przypadku aparatów belusterkowych, te (jak zresztą wskazuje nazwa) są pozbawione lustra oraz klasycznego wizjera optycznego.

System bezlusterkowy ma za zadanie umożliwić fotografom używanie wyjątkowo jasnych obiektywów. Myślę, że nawet początkujący fotograf amator, doskonale zdaje sobie sprawę ze znaczenia światła w procesie fotografii. Bardzo często idealne światło do zdjęć to już połowa sukcesu dlatego właśnie aparaty bezlusterkowe stają się tak popularne. Jaśniejszy obiektyw równa się z ostrzejszym zdjęciem z lepszą głębią. Jest to szczególnie odczuwalne, kiedy zależy nam na pięknych ujęciach w godzinach wieczornych lub przy słabej, pochmurnej pogodzie.

Ceny aparatów bezlusterkowych są na tyle atrakcyjne, że coraz więcej osób decyduje się właśnie na taki sprzęt. Należy liczyć się z wydatkiem od około 1500 złotych w górę w zależności od parametrów.

A wy jakie macie zdanie na temat aparatów bezlusterkowych? Zachęcam do komentowania.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz