Jaka pilarka?

Comment

O przemyśle i technologiach

Pilarka łańcuchowa to urządzenie średnich rozmiarów, które głównie służy do cięcia drewna. Może być wykorzystywana na skalę przemysłową (nawet do cięcia betonu) ale także do mniejszych, przydomowych prac jak np. ścinanie gałęzi. Jest zbudowana z dwóch podstawowych części czyli z łańcucha tnącego oraz z jednostki napędowej (spalinowa lub elektryczna).

Pilarka spalinowa powinna znajdować się w każdym domu. To praktyczne urządzenie, które będzie służyło latami. Na jaką się zdecydować?

Niezależnie od zakresu jej „obowiązków” powinna być dobrej jakości, bezpieczna w użytkowaniu, wydajna, z dużą mocą (nie zawsze wiadomo do czego się przyda), prosta w obsłudze i trwała. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych ofert, sprawdzonych marek, w atrakcyjnej cenie. Najlepszą opcją będzie ta, która sprosta naszym oczekiwaniom. Dodatkowym atutem z pewnością będzie urządzenie, którego producenci zadbali o środowisko naturalne. Pilarka spalinowa, która została zaprojektowana w taki sposób by podczas swojej pracy, cechowała się mniejszym zużyciem paliwa oraz niskim poziomem emisji spalin to wyższa półka. Dobrej jakości pilarka charakteryzuje się cichą pracą przy dużej mocy. Dobrym przykładem są pilarki akumulatorowe np. Husgqvarna, które zostały wyposażone w akumulatory litowo jonowe o napięciu 36 V. Przy współpracy z silnikiem bezszczotkowym nie odbiegają od urządzeń napędzanych silnikiem benzynowym.

Ceny dobrych pilarek spalinowych wahają się do około 1200 złotych w górę. Warto zainwestować w pewną maszynę by cieszyć się nią latami.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz