Jaki ekspres do kawy?

Comment

Libtech

Co takiego ma w sobie ekspres z młynkiem, że każdy chce go mieć? Jest wiele zalet ale chyba największa to możliwość codziennego przyrządzania pysznej, aromatycznej i prawdziwie włoskiej kawy, w domowym zaciszu. Nie ma chyba nic lepszego jak unoszący się aromat świeżo palonej kawy ;).

Na czym się skupić podczas wyboru ekspresu do kawy z młynkiem?

  • Przede wszystkim pamiętamy o ilości miejsca jaką chcemy przeznaczyć na urządzenie. W małych kuchniach, duży ekspres ciśnieniowy może zajmować zbyt wiele miejsca. Na szczęście na rynku jest wiele godnych polecenia, profesjonalnych ekspresów z młynkiem jak np. Krups Roma EA8108.
  • Różnorodność wyboru kawy, od genialnego ristretto po pyszne cappuccino czy aromatyczne espresso to prawdziwy luksus. Dzięki specjalnej dyszy do spieniania, możesz codziennie tworzyć inną wersję swojej ukochanej małej czarnej.
  • Pamiętamy także o przedziale cenowym. Obecnie jest tak duży wybór, że każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo dobre ekspresy do kawy można kupić jak za „kilkaset” złotych. Te najbardziej profesjonalne zaczynają się od kilku tysięcy.
  • Wiele firm oferuje dodatkowe funkcje jak np. automatyczne programy do czyszczenia i odkamieniania. Jest to niezwykle przydatne bo dzięki takim funkcjom, twój ekspres będzie służył ci latami. Dodatkowo warto sprawdzić czy jest możliwość regulacji ilości wody na filiżankę czy chociażby regulacja stopnia zmielenia kawy. Z pewnością atutem będzie wyświetlacz elekroniczny, który ułatwi korzystanie z ekspresu.

A może ktoś z was ma cenne uwagi, na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Zachęcam do komentowania.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz