OnRobot Learn – bezpłatna platforma wiedzy nt. aplikacji współpracujących

Comment

O przemyśle i technologiach
rozwoj firm

Learn OnRobot to platforma online zawierająca szczegółowe samouczki i symulacje 3D najbardziej popularnych zastosowań robotów współpracujących, takich jak obsługa maszyn, paletyzacja, pick&place oraz szlifowanie.

Odense, Dania, grudzień 2021: OnRobot, światowy lider w dziedzinie narzędzi dla robotów współpracujących, uruchomił Learn OnRobot. Jest to bezpłatna szkoleniowa platforma online, która, krok po kroku, prowadzi użytkowników przez proces projektowania i wdrażania aplikacji ze wszystkimi głównymi markami cobotów i lekkich robotów przemysłowych oraz narzędziami OnRobot, takimi jak chwytaki, kamery wizyjne, zestawy do przetwarzania a także czujniki.

Działająca w dziewięciu językach, obszerna biblioteka prostych, praktycznych filmów „Jak to zrobić” i symulacji 3D dostarcza szczegółowych informacji na temat aplikacji współpracujących, w tym obsługi maszyn, paletyzacji, pick&place oraz szlifowania. Platforma działa na komputerach, smartfonach i tabletach, zapewniając łatwy dostęp do zasobów Learn OnRobot z hali produkcyjnej podczas procesu wdrożenia. Learn OnRobot jest również pomocna w obliczu niedoborów pracowników – poprzez szybkie i efektywne wdrażanie automatyzacji współpracującej, firmy mogą szybko reagować na trudne warunki na rynku pracy.

„Rozwiązania OnRobot przełamują bariery we wdrażaniu automatyzacji poprzez przystępne cenowo, dopasowane do potrzeb przemysłu i łatwe w obsłudze technologie dla firm każdej wielkości” – mówi Enrico Krog Iversen, CEO OnRobot. „Learn OnRobot kontynuuje tę demokratyzującą tradycję, udostępniając wiedzę na temat aplikacji współpracujących każdemu, kto ma połączenie z Internetem, od potencjalnych, ciekawych naszej oferty klientów, po partnerów, integratorów i użytkowników końcowych, którzy chcą zmaksymalizować sukces swojego wdrożenia automatyzacji”.

Łatwa w obsłudze platforma Learn OnRobot ma trzy główne sekcje, zorganizowane tak, aby pomóc odwiedzającym dotrzeć bezpośrednio do potrzebnych informacji

  • Sekcja „Aplikacje” omawia różne aplikacje współpracujące i zawiera najlepsze praktyki i szczegółowe informacje na temat udanych wdrożeń.
  • Sekcja „Produkt” zawiera wytyczne dot. narzędzi OnRobot, które najlepiej pasują do danej aplikacji współpracującej; obejmuje również wskazówki i informacje dot. integracji aplikacji.
  • Sekcja „Integracja z robotem” prezentuje, jak zintegrować aplikację z ramieniem robota; zawiera oddzielne samouczki dla każdej marki ramienia robota.

Stefan Stubgaard, dyrektor ds. badania aplikacji i zarządzania produktami w OnRobot, kierował rozwojem nowej platformy edukacyjnej i postrzega Learn OnRobot jako świetny sposób, w jaki firma może odwdzięczyć się społeczności za wiele lat wnikliwych rozmów na temat najłatwiejszych i najbardziej efektywnych sposobów wdrażania automatyzacji współpracującej w przemyśle. „Learn OnRobot została zaprojektowana, aby pomóc odpowiedzieć na pytania dotyczące integracji i pokonać wyzwania związane z wdrożeniem” – mówi. „Nowa platforma jest bardzo prosta i użyteczna. Korzystając z Learn OnRobot jako przewodnika, integratorzy i użytkownicy końcowi na każdym poziomie zaawansowania mogą w pełni wykorzystać swoje wdrożenia automatyzacji współpracującej”.

Wraz z rozszerzaniem gamy narzędzi OnRobot, do platformy Learn OnRobot będą dodawane kolejne zasoby, zapewniając ciągłość nauki na temat wszystkich produktów firmy.

Dodaj komentarz