Pierwszy telefon komórkowy

Comment

O przemyśle i technologiach

Pierwszy telefon komórkowy dziecka to poważna sprawa. W życiu każdego rodzica przychodzi moment, kiedy będzie musiał przyzwyczaić się do myśli, że jego pociecha chce mieć swój własny smartfon. Pytanie, które się nasuwa to już nie „czy”, a „kiedy”. Dodatkowo zastanawiamy się jaką opcję wybrać, abonament czy telefon na kartę?

Nie ma sztywnej granicy, która wyznacza, kiedy kupić dziecku pierwszy telefon komórkowy. Od wieku, ważniejsze jest to, czy dziecko jest na tyle dojrzałe by zrozumieć sens posiadania komórki. Smartfon powinien służyć do komunikacji, a nie (jak to bywa w większości przypadków) do grania czy 'surfowania’ po sieci. Natomiast sytuacja ulega zmianie jeżeli dziecko często przebywa poza domem. Wówczas telefon będzie idealnym rozwiązaniem.

Zakup telefonu to kwestia bardzo indywidualna. Są dzieci, które już w wieku przedszkolnym mają telefony komórkowe i doskonale sobie z nimi radzą. Bardzo ważne by już na początku ustalić zasady, których należy się ściśle trzymać.

  • Kiedy nie wolno używać telefonu?
  • Ile godzin dziennie można poświęcić na używanie smartfona?
  • Na jakie numery nie wolno dzwonić?
  • Jak kontrolować stan konta?

 

No i na koniec odpowiedź na pytanie. Abonament czy karta?

Zdecydowanie lepszą opcją będzie ta na kartę, ponieważ tylko w ten sposób będziemy mieli pewność, że dziecko nie przekroczy określonego limitu. Ustalamy z dzieckiem kwotę jaką jesteśmy w stanie przeznaczyć na miesięczne doładowanie. Jeżeli ją przekroczy będzie musiało ponieść konsekwencje. Będzie to dobra lekcja jak gospodarować własnymi środkami. Sieci komórkowe oferują ciekawe pakiety dla rodzin z dziećmi, które łączą w sobie telefon na abonament oraz telefon dla malucha, na doładowanie. Promocja jest bardzo atrakcyjna dlatego zachęcam do sprawdzenia.

Źródło zdjęć: johnsphones.com

Dodaj komentarz