Porada prawna u adwokata – kiedy z niej skorzystać i ile kosztuje?

Comment

Lifestyle
pomoc adwokata

Doradztwo prawne jest podstawową usługą oferowaną w każdej kancelarii adwokackiej. W jakich sytuacjach warto udać się do adwokata po poradę? Ile trzeba będzie w za nią zapłacić?

Czym jest doradztwo prawne?

Usługa nazywana doradztwem prawnym przeznaczona jest dla podmiotów, które potrzebują pomocy w konkretnej kwestii prawnej. Mogą skorzystać z niej osoby prywatne, firmy, organizacje, fundacje, a także inne rodzaje podmiotów.

Doradztwo prawne prowadzone przez prawnika polega na zapoznaniu się ze sprawą przedstawioną przez klienta, a następnie na przygotowaniu odpowiedzi na jego pytania. Może być ona również prowadzona na bazie konkretnej dokumentacji przedstawionej przez klienta.

Jeśli poszukiwany jest dobry adwokat Żory Kancelaria Adwokacka Paweł Dłóciok są jednym z miast, gdzie można obecnie skorzystać z usług doradztwa prawnego. Z ofertami kancelarii adwokackich można dzisiaj zapoznać się łatwo w internecie.

Kiedy warto udać się po poradę do adwokata?

Chociaż kodeksy, rozporządzenia oraz inne akty prawne dostępne są obecnie w internecie za darmo dla każdego, to jednak samodzielne rozpatrzenie danej sytuacji prawnej dla osoby bez właściwego przygotowania w tej dziedzinie może być niemożliwe. W takim przypadku warto udać się do kancelarii prawnej, na przykład adwokackiej, która specjalizuje się w konkretnej dziedzinie.

Pomoc adwokata w ramach doradztwa prawnego może być pomocna w sprawach jak:

  • rozwóz z małżonkiem

  • naliczenie alimentów

  • podział majątku

  • problemy z odszkodowaniem

  • mobbing w pracy

  • oszustwo internetowe

  • wyłudzenie

  • brak zapłaty za fakturę

  • otrzymanie pozwu sądowego

Oczywiście, to jedynie parę przykładowych sytuacji, ponieważ do adwokata po poradę prawną można udać się także w innych sytuacjach.

Zalety doradztwa prawnego

Wybór usług prawnych jak doradztwo związany jest z wieloma zaletami z punktu widzenia klienta prawnika.

Przede wszystkim pomoc doświadczonego adwokata to większy poziom bezpieczeństwa. Prawnik może wtedy doradzić, co prawo mówi na konkretny temat, może doradzić, jak postąpić w danej sytuacji. Może to oszczędzić klientowi sporo problemów, nawet w postaci nałożenia kar, ograniczenia i pozbawienia wolności.

Dzięki doradztwu prawnemu można również łatwiej uzyskać pożądany efekt danej sprawy, ponieważ prawnik wskaże, jak postąpić w danej sytuacji.

Jakie są ceny porad prawnych?

Ceny usług prawnych określane są na podstawie tematyki, skomplikowana zagarniania, a także uwzględniają one prestiż kancelarii prawnej.

Zazwyczaj klienci kancelarii adwokackich muszą liczyć się z wydatkiem na poziomie od 150 do 250 złotych za otrzymanie kompleksowej porady.

Dodaj komentarz