Super moc?

Comment

O przemyśle i technologiach

Zapraszam wszystkich na kolejny wpis na temat nowego Iphona X. Gorący temat, który nie schodzi z ust wszystkich użytkowników marki Apple. 12 września odbyła się premiera nowych urządzeń marki, podczas której Tim Cook, zaprezentował światu zupełnie nową wersję Iphona. Telefon będzie dostępny w Polsce w przedsprzedaży 27 października. Czy warto zdecydować się na zakup tego urządzenia?

Niekwestionowanym plusem X są jego rozmiary. Dzięki dużemu wyświetlaczowi w końcu można było zmniejszyć rozmiary samego urządzenia. Do tej pory modele Iphona w wersji 'plus’ były na tyle duże, że spora część użytkowników miała problem z obsługiwaniem telefonu w jednej dłoni. Obecnie, Iphone X przy ekranie 5,8 cala ma zaledwie 134,6 mm wysokości, 70,9 mm szerokości oraz 7,7 mm głębokości. Waga wynosi zaledwie 174 g. To genialne parametry!

Co jeszcze?

Miałam okazję pisać już o super ekranie: Retina HD ale może trochę więcej szczegółów. Nowy smartphone Apple został wyposażony w wyświetlacz OLED Multi – Touch na całej przedniej powierzchni. Rozdzielczość to 2436 na 1125 pikseli przy 458 pikselach ba cal. Szeroka gama kolorów (P3),3D touch, powłoka olefobowa, która jest odporna na odciski palców to zaledwie początek. Iphone X jest odporny na wodę, pył oraz zachlapania. Dodatkowo został wyposażony w nowy, rewolucyjny procesor Bionic A11. Co to oznacza? Niestety musimy poczekać z pierwszymi ocenami na przedsprzedaż ale zapowiada się bardzo interesująco.

Nowości jest wiele. Genialny aparat 12 MP z szerokokątnym obiektywem i teleobiektywem. Totalne zaskoczenie czyli Face ID, które zastąpiło do tej pory popularne i chwalone Touch ID. To wszystko sprawia, że czas oczekiwania na nowego Iphona X znacznie się wydłuża. Chce się go mieć już, tu i teraz ;). Z pewnością napiszę coś w listopadzie, po pierwszych recenzjach. Jeżeli ktoś z was nosi się z zamiarem kupna X, piszcie!

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz