Ubezpieczenie domu czy co przyniesie los?

Comment

Libtech
Ochrona domu

Pozostajemy w tematyce mieszkaniowej:) Ubezpieczenie domu jest taka samo ważne jak polisa na życie. A wciąż wiele osób unika nawet rozmowy na ten temat. Pierwsza myśl: no tak, kolejna składka, kolejny wydatek, po co mi to? Co się może stać? A stać się może wiele. Dlaczego ubezpieczenie majątku jest tak ważne i nie opłaca się go nie mieć?

Za szkody płacimy z nawiązką

Kradzież.

Źródło: nordbess-news.cv.u.

Mądry Polak po szkodzie, czyli jak zaleje nam mieszkanie, wybuchnie pożar, wichura zerwie dach, myślimy: dlaczego nie wykupiliśmy polisy? Naraz przyjdzie wydać od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Opłacając regularnie składki na ubezpieczenie mieszkania, w razie zdarzeń losowych, zyskujemy pewność, że nie pozostajemy bez dachu nad głową. Już przy pierwszej większej szkodzie, typu zalanie mieszkania, gdy przyjdzie pokryć koszty, przekonany się jak dobrze mieć ubezpieczenie domu.

Ile to kosztuje?

Kluczowym pytaniem jest ile to kosztuje. Wszystko zależy od zakresu ubezpieczenia i kwoty na jaką chcemy ubezpieczyć mieszkanie. Ceny są mocno zróżnicowane i ubezpieczenie domu wykupimy już za 150 zł, ale gdy zależy nam na wyższej ochronie to trzeba liczyć kilkaset złotych w skali roku.

Elastyczne ubezpieczenie domu

Ubezpieczenie domu.

Źródło: prawos.pl.

Oprócz ceny to na co koniecznie należy zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie domu, to elastyczność oferty. Mieszkamy w różnych warunkach, jedni przy rzece, inni nieopodal gór. W jednych regionach częściej niż w innch zdarzają się kradzieże. Elastyczne warunki oferuje między innymi polisa Aegon, wybieramy taki zakres ochrony, który odpowiada naszym potrzebom.

Na jaką kwotę się ubezpieczyć? Optymalnym rozwiązaniem jest wartość majątku. 

Źródło głównego obrazka: pl.pinterest.com.

Dodaj komentarz