Universal Robots z rekordowym rocznym przychodem w wysokości ponad 300 mln USD

Comment

O przemyśle i technologiach
rozwoj firmy

Odense, Dania, 31 stycznia 2022 – Universal Robots, duński producent robotów współpracujących, odnotował rekordowe roczne przychody w wysokości 311 mln USD, co oznacza wzrost o 41% w stosunku do roku 2020 i o 23% w stosunku do wyników sprzed pandemii w roku 2019. 

„Universal Robots ma za sobą wspaniały rok. W firmie takiej jak nasza, która produkuje zaawansowany sprzęt zgodnie z wysokimi standardami jakości, taki wzrost wymaga ogromnego zaangażowania od wszystkich stron. Nasz zespół produkcyjny w Danii pobił firmowy rekord pod względem liczby zbudowanych cobotów. Podczas jednego tygodnia w czwartym kwartale wyprodukował 400 robotów współpracujących. Nasi eksperci od łańcucha dostaw ciężko pracowali, aby działać bez zakłóceń pomimo globalnych wyzwań związanych z dostawami” – powiedział Kim Povlsen, prezes Universal Robots.

Przychody w 4. kwartale również były rekordowe – wzrosły o 22% w stosunku do 4. kwartału 2020 r. i o 28% w stosunku do tego samego okresu w roku 2019. „Nasz wzrost jest napędzany przez wiele długoterminowych trendów, takich jak niedobory pracowników czy rosnąca świadomość odnośnie automatyzacji jako elementu wspierającego produktywność. Docieramy do nowych klientów, a jednocześnie wracają do nas firmy produkcyjne, które rozszerzają zastosowanie cobotów po tym, jak zobaczyły wpływ tej technologii na ich biznes” – dodał Kim Povlsen.

Firma spodziewa się dalszego silnego wzrostu w 2022 r. „Zapotrzebowanie na roboty współpracujące będzie rosło, a wraz z nim rozwija się nasz unikalny ekosystem. Pracujemy z ponad 1000 niezależnych firm, w tym producentami komponentów, zestawów i aplikacji, certyfikowanymi integratorami oraz dystrybutorami, a innowacyjność w zakresie współpracy wyróżnia naszą ścieżkę rozwoju” – powiedział Kim Povlsen.

O Universal Robots

Universal Robots wspiera zmiany w sposobie pracy poprzez swoją innowacyjną platformę robotyki.

Od momentu wprowadzenia na rynek pierwszego ekonomicznie opłacalnego robota współpracującego (cobota) w 2008 roku, UR rozwinął portfolio obejmujące UR3e, UR5e, UR10e i UR16e, o różnym udźwigu i zasięgu roboczym. Każdy model jest wspierany przez szeroki zakres efektorów końcowych, oprogramowania, akcesoriów i zestawów aplikacji dostępnych w ekosystemie UR+. Dzięki temu coboty mogą być stosowane w wielu branżach oraz wdrażane do wielu różnych zadań.

Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma siedzibę w duńskim Odense oraz oddziały w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Czechach, Rumunii, Rosji, Turcji, Chinach, Indiach, Japonii, Korei Południowej, Singapurze, Meksyku i we Włoszech.

Dodaj komentarz