9 lutego – Międzynarodowy Dzień Pizzy. Jakimi pizzaloverami są Polacy?

Comment

Odżywianie
dzien pizzy

Polacy kochają kuchnię włoską. Uwielbiamy nie tylko desery, risotto czy makarony, ale przede wszystkim pizzę. To właśnie ten najpopularniejszy na świecie przysmak rodem ze słonecznej Italii, obchodzi swoje święto 9 lutego. Według raportu Glovo, pizza jest najchętniej zamawianym jedzeniem na całym  świecie. Jakie smaki pizzy królują w Polsce? Czy Polacy świętują Dzień Pizzy? Gdzie mieszka największy wielbiciel pizzy? Odpowiedź znajdziecie poniżej!

9 lutego to ważna data w kalendarzu każdego fana pizzy – obchodzimy wówczas jej międzynarodowe święto. Sekret tego kultowego posiłku, który pokochały miliony na całym świecie, tkwi w prostocie i mnogości wariantów. Bazą każdej z pizz jest ciasto, sos pomidorowy, ser mozzarella, do tego ulubione dodatki, wszystko to zapieczone w mocno nagrzanym piecu i… gotowe! W dniu święta pizzy nie sposób odmówić sobie choć kilku kęsów tego włoskiego specjału. Doskonale wie o tym Glovo – w 2021 roku liczba zamówień w Międzynarodowym Dniu Pizzy wzrosła o 260 proc. w stosunku do poprzedniego dnia!

Pizza – doskonały pomysł na każdą okazję

Pizza różni się w zależności od regionu, z którego pochodzi. W Polsce najpopularniejsze są jednak te w typie rzymskiej, na nieco sztywniejszym, równym cieście, i neapolitańskiej – z niezwykle pulchnymi rantami i mokrym środkiem. Dzięki swojej uniwersalności, pizza stała się doskonałym kompanem niemal każdej sportowej imprezy, domówki, czy romantycznego wieczoru. Tylko w 2021 roku miejscy kurierzy zrealizowali w Polsce niemal 287 tysięcy zamówień pizzy. Polacy najchętniej decydują się na nią wieczorem, pik zamówień przypada pomiędzy godziną 17:00 a 19:00.

Pepperoni królową zamówień

Dane Glovo pokazują, że niekwestionowaną królową pizz w dostawie jest Pepperoni. Równie chętnie wybieramy także Margheritę oraz Supreme. Największymi miłośnikami Pizzy są warszawiacy, krakowianie oraz łodzianie – to właśnie tam składanych jest najwięcej zamówień na pizzę z dowozem. Gdzie mieszka użytkownik Glovo, który kocha pizzę najbardziej? W Gdańsku – tylko w zeszłym roku złożył 81 zamówień z ulubionej lokalnej pizzerii.

Kuchnia włoska na dobre zagościła w polskich domach. Doceniamy ją za uniwersalność, mnogość smaków oraz dostępność. Pizza to nasze ulubione danie, które zamówimy w każdym mieście, a jej święto powinniśmy celebrować z włoskim przytupem. Glovo uruchomiło także specjalną ofertę dla użytkowników z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy, która dostępna jest do końca tygodnia!

Dodaj komentarz