Aparat dla amatora- jaki sprzęt wybrać?

Comment

Libtech O przemyśle i technologiach
Zdjęcie

Aparat fotograficzny najczęściej kupujemy, gdy wyjeżdżamy na wakacje bądź przed ważniejszymi uroczystościami rodzinnymi. Jaki sprzęt dla amatora, inwestować czy wystarczy prosty model? 

Kiedy warto zainwestować w aparat?

Aparat.

Źródło: pinterest.com.

Jeśli robisz zdjęcia okazjonalnie, raz w roku, to może zamiast aparatu lepiej zainwestować w smartfon z dobrym aparatem. Przydatny, gdy amatorsko lubisz robić zdjęcia w różnych sytuacjach, a jak wiadomo nie zawsze zabieramy ze sobą sprzęt. Prosty, automatyczny model aparatu polecam osobom, które nie są zainteresowane rozwojem w tym kierunku. Aparat ma robić zdjęcia i tyle. Nieskomplikowany w obsłudze kompakt z licznymi automatycznymi udogodnieniami ułatwi robienie zdjęć. Jeśli zaś fotografia zaczyna wciągać, z chęcią sięgamy po sprzęt i robimy zdjęcia, interesują nas warsztaty fotograficzne, wówczas warto pomyśleć o zakupie lepszego aparatu! 

Na co zwrócić uwagę?

Aparat.

Źródło: pl.pinterest.com.

Dobry wyświetlacz to po pierwsze. Wpływa na jakość robienia zdjęć i późniejszej selekcji. Polecana rozdzielczość minimum milion pikseli. Istotną funkcją jest autofokus. Od niego zależy czy zdjęcie będzie ostre. Jako amator postaw na aparaty, które umożliwiają szybkie i skuteczne ustawienie ostrości. Przydatna jest stabilizacja obrazu, dzięki czemu unikniemy efektu rozmazanego zdjęcia. Tryb wideo to kolejna funkcja w aparatach, która się przydaje, szczególnie podczas wyjazdów wakacyjnych, spotkań rodzinnych czy krótkich wypadów. Lepiej dopłacić kilka złotych i kupić aparat z funkcją nagrywania.

Taniej aparat kupisz na wyprzedażach modeli bądź na aukcjach. 

Źródło głównego obrazka: petapixel.com.

Dodaj komentarz