Aparatura modułowa – rodzaje i zastosowanie. Gdzie ją zakupić?

Comment

O przemyśle i technologiach
aparatura modulowa

Termin aparatury modułowej jest bardzo szeroki, ponieważ do tej kategorii zaliczana jest bardzo szeroka gama produktów. Jakie są główne rodzaje aparatury modułowej? Gdzie jest ona stosowana? Gdzie może być zakupiona?

Co to jest aparatura modułowa?

Aparaturą modułową nazwa się rodzaj aparatury elektrycznej o modułowej budowie. Dzięki niej można łatwo tworzyć sieci i instalacje elektryczne. Poprzez różne warianty pracy może ona również spełniać zróżnicowane funkcje.

Z komponentów jak aparatura modułowa korzysta się w różnych obiektach, między innymi w domach jednorodzinnych i mieszkaniach, ale również w innych typach budynków, na przykład w halach produkcyjnych, przemysłowych, magazynowych, biurowcach, obiektach użyteczności publicznej, dlatego też ma ona szerokie przeznaczenie.

Aparatura modułowa – rodzaje

Kategoria jak aparatura modułowa obejmuje wiele rodzajów produktów, które przeznaczone są do montażu w instalacjach elektrycznych. Zaliczane są do nich między innymi:

 • rozłączniki
 • wyłączniki nadprądowe
 • wyłączniki różnicowo-prądowe
 • wyłączniki w silnikowe
 • lampki sygnalizacyjne
 • ograniczniki poboru mocy
 • ograniczniki przepięć
 • wyłączniki mocy
 • wyzwalacze
 • liczniki
 • styki pomocnicze

Powyższa aparatura modułowa jest przeznaczona do tworzenia różnorodnych instalacji i sieci elektrycznych, a także sama dostępna jest w różnych wariantach do wyboru, dlatego można łatwo dopasować ją do konkretnego przeznaczenia i miejsca montażu.

Jakie zastosowanie ma aparatura modułowa?

Ze względu na różnorodne warianty, w których występuje aparatura modułowa, ma ona również różnorodne przeznaczenie.

Najczęściej aparatura modułowa stosowana jest w celu dodatkowego zabezpieczenia instalacji elektrycznych, na przykład przed przepięciami, które mogą spowodować jej uszkodzenie oraz uszkodzenie podłączonych do niej sprzętów.

Również za pomocą aparatury modułowej można łatwiej sterować urządzeniami elektrycznymi, korzystając z rozwiązań w dziedzinie automatyki. To przekłada się również na efektywniejszą pracę instalacji i pozwala na zredukowanie kosztów związanych z jej użytkowaniem.

Gdzie można zakupić aparaturę modułową?

Obecnie aparatura modułowa oferowana jest w wielu sklepach, dlatego można łatwo zakupić ją zarówno stacjonarnie, jak i internetowo.

W sprzedaży stacjonarnej dostępna jest ona głównie w popularnych marketach budowlano-wykończeniowych, ale także można kupować ją w sklepach specjalistycznych.

Ponadto aparatura modułowa jest oferowana także w sklepach internetowych, gdzie można łatwo poznać różne propozycje producentów i wybrać taką ofertę, która będzie najtańsza.

Dodaj komentarz