Dlaczego tak bardzo lubimy zwroty po angielsku?

Comment

O nauce

Łatwo zauważyć, że coraz częściej różne słowa i zwroty po angielsku, zaczynają wypierać polskie wyrażenia. Czym jest to spowodowane, że tak chętnie sięgamy właśnie po wyrażenia w języku angielskim?

Czy warto uczyć się języków obcych?

Języki obce – w obecnej dobie coraz trudniej wyobrazić sobie funkcjonowanie bez ich znajomości przynajmniej w stopniu podstawowym. Umiejętność porozumiewania się w języku obcym nie tylko toruje nam drogę do lepszej pracy. Ich znajomość oznacza również wiele innych korzyści:

  • swobodniejsze podróżowanie i zwiedzanie świata – nie musimy rozpaczliwie poszukiwać tłumacza lub zdawać się jedynie na przewodnika,
  • łatwiejsze poruszanie się po Internecie – także w celu poszerzenia własnych zainteresowań czy pasji,
  • możliwość obejrzenia premier filmowych na kanałach obcojęzycznych – zanim jeszcze pojawią się one w polskim kinie (niektóre tytuły nigdy do nas nie trafiają).

Znajomość języka obcego to również dobry sposób na znalezienie nowych znajomych.

Za co kochamy wyrażenia i zwroty po angielsku?

Najbardziej modnym spośród języków obcych stał się angielski. Dlaczego to właśnie słowa czy zwroty po angielsku tak bardzo przypadły nam do gustu? Być może, dlatego, że szybko zapadają one w pamięć. Poza tym łatwo się je wymawia. Zwroty po angielsku są też mocno zabarwione emocjonalnie. Nie bez znaczenia jest też fakt, że to właśnie ten język wymagany jest w pierwszej kolejności przez pracodawców. Największa ilość gier oraz aplikacji na urządzenia mobilne, także tworzona jest w języku angielskim.

Jeśli przekonaliście się, że znajomość języka angielskiego, będzie dla Was korzystna, już dziś zainteresujcie się możliwościami, jakie daje w tym zakresie nauka angielskiego on-line. Gwarantuję, że taka decyzja szybko przyniesie Wam wymierne korzyści.

Dodaj komentarz