Dlaczego o mleczne zęby należy dbać?

Comment

Libtech O nauce
Buzia

Osobiście nie rozumiem, dlaczego niektórzy rodzice stoją twardo na stanowisku, że o mleczne zęby nie trzeba zbytnio dbać, bo i tak wypadną. A plombowanie to już przesada i strata pieniędzy! Ten mit nadal pokutuje w naszym społeczeństwie, a później nawracający problem z uzębieniem. 

Mleczaki są drogowskazem dla stałych zębów

Mleczne zęby.

Źródło: http://livelyplanet.ru.

Jeśli dziecko dość szybko traci mleczne zęby, może pojawić się wada zgryzu. Już utrata jednego zęba hamuje wzrost kości szczęki oraz żuchwy. Efektem tego jest wada zgryzu, która w wielu przypadkach wymaga kosztownego i specjalistycznego leczenia. Ponadto zęby, które wyrosną  na stałe mogą przejąć bakterie, które rozwinęły się w zaniedbanych mleczakach. Jednym słowem, jeśli rodzice nie zadbają o mleczne zęby u dzieci, w przyszłości będą ponosić wysokie koszty wizyt u dentysty. Jeszcze jednym powodem, o którym nie można zapomnieć, jest wykształcenie w dziecku odpowiedniego nawyku dbania o higienę jamy ustnej. Jeśli nie zaszczepimy tego w maluchu, to trudno oczekiwać, że w przyszłości będzie się szeroko uśmiechało.

Zdrowe mleczne zęby

Z dzieckiem u dentysty.

Źródło: http://papamamaja.ru.

Mleczaki wymagają codziennej higieny i regularnych wizyt u dentysty. Na początek odpowiednia dla dzieci szczoteczka oraz pasta do zębów. Często rodzice pytają o to czy pasta do zębów z fluorem może być używana przez dzieci. Może, ale dziecko musi posiadać umiejętność wypluwania pasty i dokładnego płukania ust, po myciu. Pasty do zebów dla dzieci są delikatniejsze niż dla dorosłych, zawierają właściwe składniki. Regularnie należy odwiedzać dentystę, przynajmniej raz na sześć miesięcy!

Zdrowe mleczne zęby to pewność, że w przyszłości dziecko nie będzie miało problemów z uzębieniem.

Źródło głównego obrazka: http://dentistasdelasrozas.es.

Dodaj komentarz