Elektrownie wiatrowe – tego chcą Polacy?

Comment

Libtech O przemyśle i technologiach
Farma wiatrowa

Badanie opinii społecznej przeprowadzone przez Centrum Badań Marketingowych Indicator, pokazuje czego oczekują Polacy w obszarze energetycznym od rządzących. Nie chcemy pozostawać przy drogich sposobach wytwarzania energii elektrycznej, gdy można taniej i bardziej ekologicznie. A to nie jedyne zalety jakie niosą ze sobą elektrownie wiatrowe.

Elektrownie wiatrowe.

Źródło: pinterest.com.

Większość za odnawialnymi źródłami energii

Energetyka wiatrowa jest liderem jeśli chodzi o odnawialne źródła energii w Polsce. Jak wynika z badania, rodacy chcą by rząd wspierał rozwój odnawialnych źródeł energii, to przyszłość, która zabezpiecza również w sytuacjach braku energii czy konieczności jej ograniczenia. Blisko 70% osób jest za wsparciem dla odnawialnych źródeł energii, przykładem elektrownie wiatrowe, w porównaniu z energetyką jądrową. Tylko 6% chce, by to węgiel był głównym sposobem na wytwarzanie energii w Polsce. 

Elektrownie wiatrowe to tańszy prąd w gniazdach

Elektrownie wiatrowe.

Źródło: eko-polska.pl.

Mimo że edukacja energetyczna nie jest na wysokim poziomie, to zdajemy sobie sprawę z tego,  że elektrownie wiatrowe są bardziej opłacalne od energii pozyskiwanej za pomocą starych metod. Nie tylko tańszy prąd w gniazdkach, ale przede wszystkim brak obaw o podwyżki cen w przyszłości. Farmy wiatrowe w Polsce i na świecie są znacznie bardziej ekologiczne, w porównaniu z elektrowniami węglowymi. Co stanowi niewątpliwą ich zaletę, bo by nasze dzieci mogły cieszyć się z tego, co daje natura, musimy o nią dbać.

Elektrownie wiatrowe będą mile widziane, wbrew obawom rządzących wcale nie boimy się wiatraków, a wręcz przeciwnie większość gdyby miała wybór elektrowni, postawiłaby na wiatrową. 

Źródło głównego obrazka: ebonylifetv.com.

Dodaj komentarz