Fotografia mobilna staje się sztuką

Comment

Libtech O przemyśle i technologiach
Smartfon

Prestiżowe nagrody, rewelacyjne zdjęcia, uchwycone momenty zachwycają ludzi na całym świecie. Zdjęcie wykonane przelotem, bo to był moment, który warto uwiecznić, porusza, zatrzymuje spojrzenie. Fotografia mobilna, nazywana również komórkową, wychodzi poza zwykle zdjęcie, staje się sztuką.

Co to właściwie jest fotografia mobilna?

Zdjęcie.

Źródło: pl.pinterest.com.

Czy fotografem może być każdy? Wystarczy tylko dobry sprzęt? Niestety, ale trzeba co nieco wiedzieć na ten temat. Dobry sprzęt swoją drogą, ale wyczucie chwili, zabawa światłem, przestrzenią, to już zupełnie coś innego. Każdy pewnie przynajmniej od czasu do czasu robi zdjęcia telefonem, jednak nie trafiają one na pierwsze strony poczytnych portali. A jednak fotografia mobilna zaczyna być coraz bardziej doceniana, o czym można poczytać szerzej między innymi na blog sony mobile (http://blogs.sonymobile.com/pl/), w tym o konkursach i wygranych.

Perełki na portalach społecznościowych

Fotografia mobilna.

Źródło: pl.pinterest.com.

Wśród setek, tysięcy zdjęć znaleźć można takie, których nie powstydziliby się znani, profesjonalnie zajmujący się fotografią ludzie. Fotografia komórkowa wciąż budzi kontrowersje. Niektórzy nie są zadowoleni do sprowadzenia jej do zdjęcia robionego telefonem. Jednak czy to za telefonem czy za aparatem stoi człowiek. I liczą się przede wszystkim umiejętności, dobre oko, talent. Zwolennicy prezentują zdjęcia, które śmiało mogą konkurować z najlepszymi fotografiami. Znani, którzy do tej pory stali za profesjonalnym aparatem, też decydują się na wykonywanie zdjęć smartfonem.

Szanse są wyrównane, każdy może robić zdjęcia, wystarczy dobry smartfon i talent, zacięcie, chęć do nauki i poszerzania horyzontów. 

Źródło głównego obrazka: pl.pinterest.com.

Dodaj komentarz