System start stop – ile można zaoszczędzić?

Comment

Libtech O przemyśle i technologiach
Światła

Dlaczego nie oszczędzać na rzeczach oczywistych, system start stop ma swoje niewątpliwe zalety, a jedną z nich jest tańsze użytkowanie samochodu. Coraz więcej samochodów, które schodzą z taśmy produkcyjnej wyposażonych jest w ten własnie system.

System start stop a testy

System start stop.

Źródło: crankit.in.

Auta z tą funkcją poddawane były licznym testom, czy rzeczywiście kierowca może liczyć na realne oszczędności? W każdym przypadku w kieszeni kierowcy pozostają dodatkowe pieniądze. A to argument za tym, by rozważyć kupując samochód czy nie warto pomyśleć, by posiadał system start stop. Ponadto, auta z tą funkcją są ekologiczne. Silnik wyłącza się, gdy stoimy na skrzyżowaniu, światłach, w korkach. Mniejsza emisja spalin do atmosfery, to mniejsze zanieczyszczenie miasta. Funkcja łączy oszczędność i ekologię, dodatkowo zapewnia komfort jazdy. Aby uruchomić auto wystarczy nacisnąć sprzęgło bądź też w przypadku automatycznych skrzyni biegów, ściągnąć nogę z hamulca.

Szczególnie przydatne w miastach

Miasto.

Źródło: pl.pinterest.com.

Co krok światła, przejścia, korki w godzinach szczytu. System start stop rewelacyjnie sprawdza się szczególnie w dużych miastach, gdzie co kilkanaście metrów trzeba stawać. Według szacunków producentów, oszczędności na paliwie sięgają nawet 15%. Rzecz jasna wiele w Twoich umiejętnościach, bo im bardziej płynna, spokojna jazda, tym więcej zostaje w kieszeni.

Źródło głównego obrazka: radio90.pl.

Dodaj komentarz