Garnki – moje doświadczenia z rozpadającymi się garnkami

Comment

Libtech O przemyśle i technologiach
Zestaw garnków

Garnki, niby nic takiego, a tak przynajmniej wydawało mi się kilka lat temu… Dobre, poczciwe garnki, które pamiętam z dziecięcych lat, masywne, z porządnymi uchwytami, nic od nich nie odpadało, nic się nie ścierało, nic nie przeciekało, skonfrontowałam ze współczesnymi wyrobami. Trwało to długo, nim znalazłam te właściwe, ale dziś już nie dam sobie wcisnąć bubli.

Garnki jak ta lala

Gdy przyszedł czas opuścić dom i zamienić matczyne garnki na garnki teściowej, zrozumiałam, że nie będzie lekko. Przecierałam oczy ze zdumienia jak w czymś takim można gotować. Ale od czego są sklepy:) Udałam się do hipermarketu, sprzedawca polecił zestaw, wzięłam i zaczęłam gotować. Zadowolona z nowych garnków byłam krótko, bo kilka tygodni. Przednia warstwa dosłownie odchodziła, uchwyt odlatywał, w jednym zrobiła się dziura, zupa zalała mi piec. Po kolejne garnki wybrałam się na pokaz;) Kupiłam super zestaw garnków, które kosztowały niemało. Żałowałam już miesiąc później… A przecież miały być jak ta lala, gotujesz, myjesz, gotujesz, myjesz…

Garnki

Źródło: http://www.najwyzszajakosczycia.pl

Dobry garnek, zdrowe jedzenie

Zaczęłam czytać, analizować, miałam w domu dwa garnki, przywiezione od mamy, gotowałam na zmianę;) Przysięgłam sobie, że nie kupię kolejnego zestawu póki nie będę pewna. Moje garnkowe problemy rozniosły się po rodzinie i znajomych. Kolega od ojca powiedział mi poczytaj opinie o garnkach Philipiak, mam je od 8 lat. Gotujemy dziennie, przyjdź zobacz, wyglądają jak nowe. Szybko wpisałam w wyszukiwarkę garnki Philipiak i zaczęłam zgłębiać temat.

Jak się gotuje?

Rewelacyjnie. Garnki mam od przeszło dwóch lat, mało tego kupiłam jeszcze sztućce. Przede wszystkim naczynia są solidne! Po drugie nie zmieniają smaku potraw, nie wydzielają substancji szkodliwych, pozwalają wydobyć pełnię smaku każdej potrawy. Do gotowania i smażenia używam mniej soli, co stanowi kolejny plus. Do tego świetnie wyglądają i łatwo się je myje. Gotują w nich mistrzowie polskiej kuchni, a to o czymś świadczy, z resztą nie polecałabym rzeczy niesprawdzonych. Jeśli dbasz o zdrowie i jakość przygotowywanych potraw, to wysokiej jakości naczynia są niezbędne.

Temat garnków przyszedł mi na myśl, bo wybieram się niebawem na ślub i młodej parze zamierzam taki zestaw podarować, by młoda żona nie miała garnkowych problemów jak ja;) Więcej informacji na temat solidnych garnków znajdziesz na: http://www.wyrzucsolniczke.pl/philipiak-milano

Dodaj komentarz