Fotowoltaika – energia płynąca ze słońca

Comment

Libtech O przemyśle i technologiach
Energia ze słońca

Międzynarodowa Agencja Energii Odnawialnej (IRENA), podczas konferencji World Future Energy podała, iż w ostatnich latach koszty produkcji energii poprzez instalacje fotowoltaiczne spadały najszybciej, w porównaniu z innymi ekologicznymi sposobami pozyskiwania energii elektrycznej.

Kilka słów o fotowoltaice

Najprościej mówiąc energia pozyskiwana jest ze słońca, za pomocą paneli fotowoltaicznych. Polski rynek energii rozwija się bardzo szybko i coraz więcej Polaków, szczególnie młodych wykazuje zainteresowanie tematem fotowoltaiki i możliwością wprowadzenia tego rozwiązania u siebie w domu. Nie będę wchodzić w kwestie techniczne, natomiast by wykonać odpowiednią instalację, dom musi spełniać kilka warunków. Najlepiej skontaktować się z firmą, która zajmuje się wykonywaniem tego typu instalacji.

Plusy czerpania energii ze słońca

Eksperci jako główną zaletę podają oszczędność. Inwestycja w moduły fotowoltaiczne zwraca się po kilku latach. Produkujesz prąd na własny użytek. A jeśli energia nie jest zużywana w całości, zgodnie z prawem energetycznym, odsprzedajesz ją do zakładu energetycznego. Nie musisz obawiać się, że energia w przyszłości pójdzie cenowo w górę, urządzeń przybywa, a więc rachunek z roku na rok będzie wyższy. Kolejnym plusem jest podwyższenie wartości nieruchomości. Jak pokazują badania, coraz więcej osób jest zainteresowanych nabyciem nieruchomości, która posiada tego typu system wytwarzania energii elektrycznej.

Fotowoltanika to ekologia i ekonomia, dlatego warto przemyśleć temat.

Źródło: https://www.rp.pl/Ekonomia/180809637-Jakie-panele-fotowoltaiczne-wybrac.html

 

Dodaj komentarz