Inteligentne zegarki – technologia smartwatchy

Comment

O przemyśle i technologiach

Gadżety technologiczne cieszą się obecnie ogromną popularnością. Telefon od dawna nie służy już tylko do dzwonienia, a zegarek do odmierzania czasu. Systemy operacyjne zainstalowane w naszych smartfonach współpracują w coraz szerszym zakresie z innymi technologicznymi akcesoriami. Czym są inteligentne zegarki i jaka jest ich cena? Czy zapanowała na nie tylko chwilowa moda, czy może wpiszą się na dobre w rynek technologii mobilnej?

16721961192_9d0ef22be7_hCo to jest smartwatch?

Smartwatch, to inteligentny zegarek, którego podstawową funkcją jest udostępnianie komunikatów ze smartfona. Nie trzeba sięgać do kieszeni, aby odczytać wiadomość sms, sprawdzić kto dzwoni, czy sterować odtwarzaczem muzycznym w telefonie. Oczywiście tak, jak w przypadku tradycyjnych zegarków smartwatche pokazują także aktualną godzinę, jednak ich funkcjonalność jest zdecydowanie większa. Smartwatche posiadają funkcje przydatne podczas uprawiania sportu, jak np. informacje o przebytym dystansie, czy ilości spalonych kalorii. Droższe modele mają możliwość mierzenia tętna za pomocą specjalnych sensorów. Niektóre smartwatche działają podobnie, jak zestaw głośnomówiący oferując możliwość prowadzenia rozmowy.

16697141076_97e9a78b56_hIle kosztuje smartwatch?

Pośród smartwatchy można znaleźć około 400 modeli dostępnych na rynku, jednak tylko nieliczne mają rozbudowaną funkcjonalność. Większość dostępnych na rynku egzemplarzy ma ograniczone możliwości, a za więcej opcji trzeba stosunkowo drożej zapłacić. Nietrudno się zatem domyślić, że smartwatche, ceny mają bardzo zróżnicowane. Smartwatch nieznanej marki można kupić za około 100 – 200 zł, jednak ich funkcjonalność i jakość pozostawiają wiele do życzenia. Jeśli chcecie mieć smartwatcha z prawdziwego zdarzenia, to najlepiej pomyśleć o produkcji jednego ze znanych producentów smartfonów. Dla porównania – za Alcatel One Touch Watch trzeba zapłacić około 500 zł, za Huawei Watch około 1000 zł, natomiast za Apple Watch nieco ponad 1200 zł.

16721961822_be4b35408d_hSmartwatche zyskują coraz większą rzeszę fanów i wygląda na to, że na dobre wpisały się w rynek gadżetów mobilnych. Jeszcze kilka lat temu nikt się nie spodziewał, że smartfona będzie miał praktycznie każdy z nas. Przyszedł czas na smartwatche, bez których za kilka lat pewnie nikt nie będzie mógł się obejść.

Źródło zdjęć: www.foter.com

 

 

Dodaj komentarz