Jakie garnki?

Comment

O przemyśle i technologiach

Zakup garnków to duży wydatek w szczególności jeżeli chcemy kupić cały komplet. Jakie garnki wybrać by te służyły nam przez lata?

Garnki są wykonywane z różnego rodzaju materiałów. Wszystkie są tak dobrane, by były wytrzymałe na wysokie temperatury czy deformacje. Które są najlepsze? Na rynku znajdziemy garnki:

  • Ze stali węglowej emaliowane,
  • Ze stopów aluminium,
  • Ze stopów miedzi,
  • Ze stali nierdzewnej (INOX),
  • Z żeliwa,
  • Ze szkła,
  • Z ceramiki.

Do najbardziej popularnych zaliczamy te ze stali nierdzewnej i jest ku temu wiele dobrych powodów.

Skład stali spełnia wszystkie wymogi europejskie, a zatem jest bezpieczny dla zdrowia. Najczęściej wybieramy te, które mają oznaczenie 18/10, a oznacza to, że garnek zawiera 18% chromu i 10% niklu (spód garnka). Ten skład zapewnia trwałość i połysk.

Do wyboru mamy różną ilość warstw. Od trzech do sześciu. Dzięki większej ilości warstw można zapomnieć o przypalaniu się potraw podczas gotowania co może być dużym problemem w przypadku garnków aluminiowych czy ceramicznych z cienkim dnem. Warstwy zewnętrzne są wykonane ze stali nierdzewnej, natomiast wewnętrze to zazwyczaj aluminium lub miedź. To pozwala na bardzo dobre rozprowadzanie ciepła.

Warto również pamiętać, że gładka powierzchnia garnków ze stali nierdzewnej zwiększa bezpieczeństwo zdrowotne. Łatwość w utrzymaniu czystości i higieny podczas codziennego użytkowania z pewnością się opłaca.

No i na koniec cena. Na rynku znajdziemy wiele, godnych uwagi ofert w atrakcyjnej cenie. Polecam sklepy stacjonarne z przedmiotami gospodarstwa domowego ale także sklepy internetowe gdzie znajdziecie szczegółowy opis wszystkich produktów.

Źródło zdjęć: philipiaknaczynia.pl

Dodaj komentarz