Jakie płytki łazienkowe są teraz w modzie? Poznaj te modele!

Comment

Lifestyle
modne plytki do lazienki

Płytki łazienkowe są dzisiaj dostępne w sklepach w wielu ciekawych wzorach. Jakie z nich wpisują się w najnowsze trendy?

Modne płytki ceramiczne do łazienki – co warto kupić?

Trendy w projektowaniu łazienek zmieniają się z roku na rok, a wraz z nimi zmieniają się również modne płytki łazienkowe.

Niektóre popularne trendy w płytkach łazienkowych w ostatnich latach to:

  • Płytki wielkoformatowe – płytki mają duże rozmiary i można je stosować na ścianach lub podłogach, aby uzyskać elegancki, nowoczesny wygląd wnętrza.
  • Płytki imitujące inne materiały – płytki z nadrukiem oraz fakturą, które przypominają swoim wyglądem inne materiały, Popularne są płytki imitujące wygląd kamienia, betonu i drewna, które można układać na podłogach i ścianach.
  • Płytki w graficzne wzory – płytki z odważnymi, przyciągającymi uwagę wzorami, takimi jak geometryczne kształty lub linie, można wykorzystać do stworzenia wyrazistej ściany lub podłogi w łazience.
  • Płytki cegiełki – nadal chętnie kupowane są płytki ceramiczne o wyglądzie cegiełek, które układane mogą być w orientacji pionowej i poziomej.
  • Naturalne odcienie ziemi – niezwykle popularne są także płytki w naturalnych odcieniach ziemi, takich jak beż, brąz i szarość, mogą stworzyć relaksującą i kojącą atmosferę w łazience.

Trzeba pamiętać, że trendy w płytkach nieustannie ewoluują, dlatego warto zaglądać na blogi i strony internetowe producentów i sklepów, aby zobaczyć, co jest aktualnie popularne.

Gdy chcesz wybrać odpowiednie płytki łazienkowe Kraków – https://cermar2.pl/pl/gallery/view/24-plytki/ to miasto, gdzie możesz też na żywo zobaczyć najmodniejsze propozycje producentów w stacjonarnych salonach. Warto je odwiedzić, by zobaczyć, co teraz jest w modzie!

O czym pamiętać przy wyborze płytek łazienkowych?

Aby dobrać odpowiednie płytki do łazienki, trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, by wnętrze podobało nam się i spełniło nasze wymagania.

Dokonując doboru płytek do łazienki, warto pamiętać o poniższych czynnikach:

  • Styl aranżacji – płytki mogą być wykorzystane do podkreślenia stylu łazienki za pomocą motywu lub koloru kafelków.
  • Rozmiar pomieszczenia – niektóre płytki mogą optycznie powiększyć małą łazienkę, więc warto się na nie zdecydować, na przykład na płytki jasne, wielkoformatowe, mozaiki.
  • Funkcjonalność – należy zwrócić uwagę na to, jaka jest odporność płytek, czy są one łatwe do utrzymania w czystości, jak się je układa.
  • Kolorystyka – ponadto ważne jest, aby dobrać odpowiedni kolor płytek do pozostałych elementów wystroju łazienki, takich jak meble, armatura.

Dobrze jest też przejrzeć różne przykłady aranżacji łazienek, aby porównać je i wybrać płytki najlepiej pasujące do naszych potrzeb i gustu.

Dodaj komentarz