Jakie są ceny wykonania nagrania lektorskiego?

Comment

Lifestyle
lektor

Nagrania lektorskie mają wszechstronne zastosowanie. Są one wykonywane między innymi na potrzeby reklamowe, ale również mogą być użyte w prezentacjach, nagraniach do automatycznych sekretarek czy też w filmach i serialach. Z jakimi kosztami związane jest przygotowanie nagrania lektorskiego?

Jak wybrać lektora do nagrania?

Aby złożyć zamówienie na profesjonalne nagranie lektorskie, trzeba będzie w pierwszej kolejności wybrać odpowiedniego lektora. Obecnie jest to możliwe również za pośrednictwem internetu, wykorzystując do tego celu banki głosów.

Banki głosów to rodzaj serwisów internetowych, które pozwalają na łatwe wybranie konkretnego lektora do realizacji zlecenia. Zawierają one próbki nagrań lektorskich i umożliwiają szybkie i proste wyselekcjonowanie odpowiedniej osoby do wykonania zlecenia.

Znajdujące się w bankach głosów filtry są przy tym bardzo pomocne, ponieważ dzięki nim można łatwo porównać ze sobą oferty i dobrać najlepszego lektora cechującego się konkretnymi parametrami, na przykład pod kątem wieku, tembru głosu, płci.

Co wpływa na koszt nagrania lektorskiego?

Ceny nagrań lektorskich są zróżnicowane, dlatego też trudno z góry wskazać, jaki będzie wydatek związany z przygotowaniem takiego materiału.

Gdy chodzi o nagrania lektorskie cennik dyktowany jest między innymi popularnością lektora, czasem nagrania, a nawet miejscem jego publikacji, dlatego też wyceny szykowane są wtedy indywidualnie.

Przykładowe ceny nagrań lektorów

Za nagranie lektorskie przeznaczone do wykonania reklamy trzeba będzie zapłacić najczęściej od około 350 do 800 złotych, natomiast w przypadku lektorów rozpoznawanych ceny mogą iść w tysiące złotych. Cena ta dotyczy krótkiego nagrania o maksymalnej długości około 30-45 sekund.

W przypadku zamówień na nagrania do automatycznej sekretarki ceny mogą być niższe i rozpoczynać się od około 200 złotych.

Więcej trzeba będzie natomiast zapłacić za dłuższe nagrania, na przykład przeznaczone do prezentacji, na szkolenia. W tym przypadku koszty mogą wynieść nawet ponad 1000 złotych.

Zaprezentowane ceny są tylko przykładowe, dlatego po to, aby uzyskać więcej informacji o wydatkach związanych z wykonaniem nagrania, należy skontaktować się bezpośrednio z bankiem głosów albo lektorem.

Podsumowanie

Gdy potrzebne są nagrania lektorskie, obecnie można zamówić je bardzo łatwo za pośrednictwem internetu. Banki głosów pozwalają na łatwe i szybkie wyszukanie potrzebnego lektora przez internet, a następnie na zamówienie nagrania – również w bardzo atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz