Kalendarz żywienia niemowląt mniej restrykcyjny

Comment

Libtech O nauce
Karmienie piersią

Nowy kalendarz żywienia niemowląt opracowany przez lekarzy i dietetyków jest bardziej elastyczny i daje rodzicom więcej luzu, jeśli chodzi o wprowadzanie nowych posiłków.

Rodzic decyduje co dziecko je, a dziecko ile chce zjeść

Mama z dzieckiem.

Źródło: dziecisawazne.pl.

To jedna z ważniejszych zmian, które przewiduje nowy schemat żywienia niemowląt. Dziecko nie może być zmuszane do posiłku. Rodzice bardzo często się martwią, że dziecko za mało je. Zazwyczaj niepotrzebnie! Wcześniej kalendarz żywienia niemowląt (zobacz) był inny dla dzieci karmionych piersią i butelką, obecnie jest taki sam. Czas na wprowadzanie do diety dziecka nowych produktów nie różni się.

Kalendarz żywienia niemowląt podąża za umiejętnościami

Nowe normy nie są tak sztywne jak wcześniej i przede wszystkim rodzice powinni kierować się umiejętnościami dziecka, nie zaś ukończeniem kolejnego miesiąca. Żywienie niemowląt jest dostosowane do indywidualnych umiejętności maluszka. Każde dziecko jest inne, jedno szybciej uczy się pewnych rzeczy, a inne potrzebuje więcej czasu. To umiejętności wyznaczają nowy kalendarz żywienia niemowląt.

Podstawa to karmienie piersią

Kalendarz żywienia niemowląt.

Źródło: pl.pinterest.com.

Przez pierwsze sześć miesięcy najlepiej jest karmić maluszka piersią. To nie tylko zdrowe dla niego, ale przede wszystkim tworzy się niezwykła więź między dzieckiem a matką. W kolejnych sześciu miesiącach mleko nadal stanowi podstawę żywienia i dodatkowo można wprowadzać kolejne produkty do jego diety. Mamy, które nie mogą karmić piersią, spokojnie mogą zastąpić pierś, mlekiem modyfikowanym. Jest ono w pełni dostosowane do potrzeb małego człowieka.

Źródło głównego obrazka: bliskodziecka.com.pl.

 

Dodaj komentarz