Kominek z wkładem kominkowym – czy warto go mieć?

Comment

Lifestyle
jaki kominek wybrac

Aby korzystać z kominka w swoim domu, można zdecydować się na montaż wkładu kominkowego albo zakupić gotowy kominek wolnostojący. Kiedy warto wybrać wkład kominkowy? Doradzamy!

Czym jest wkład kominkowy?

Wkładem kominkowym nazywa się rodzaje zamkniętego paleniska, które umieszczane jest w obudowie kominka. Takie wkłady są wyposażone w zamykane drzwiczki z przeszkleniem, dzięki czemu odgradzają one palenisko od otoczenia.

Dzisiaj wkłady kominkowe są bardzo popularnym sposobem, aby wykonać w domu kominek. Sprzedawane są one w wielu wariantach i można dopasować je do własnych potrzeb, a także obudować na różne sposoby, dlatego mogą być one dobrym wyborem do wielu aranżacji wnętrz.

Kominek wykonany z wkładu może być doskonałym wyborem, aby dogrzewać wnętrze domu podczas chłodniejszych dni. Sprawdza się również jako sposób na podniesienie poziomu ciepła w trakcie mrozów. Warto jednak pamiętać, że według przepisów kominki nie mogą być jedynym źródłem ogrzewania domu jednorodzinnego.

Rodzaje wkładów kominkowych

W sprzedaży znajduje się wiele typów wkładów kominkowych, więc osoby planujące taki zakup często zastanawiają się nad tym, co wybrać.

Dzisiaj najczęściej używane są wkłady kominkowe żeliwne – https://keffner.pl/pl/c/Wklady-kominkowe-zeliwne/6 które wyróżniają się wysoką odpornością na znaczne temperatury. Na długi czas utrzymują też ciepło, więc nawet po wygaśnięciu płomieni oddają je do pomieszczenia.

W sprzedaży można znaleźć wkłady kominkowe żeliwne w różnych wariantach, na przykład różniących się pod kątem ich mocy cieplnej, wymiarów, stylu. Także mogą być one narożne, dlatego świetnie sprawdzą się wtedy, gdy kominek pragnie się zamontować w takiej orientacji.

Warto wiec zapoznać się z różnymi propozycjami producentów, aby wybrać kominek, który będzie pasował do miejsca montażu, oczekiwanej mocy grzewczej oraz innych naszych preferencji. Teraz jest to bardzo łatwe online, ponieważ na stronach producentów wkładów można sprawdzić ich asortyment i parametry poszczególnych produktów.

Duży wybór wkładów daje więc możliwość dobrania ich do potrzeb, między innymi wielkości ogrzewanego pomieszczenia czy miejsca montażu kominka.

Gdzie można kupić wkłady kominkowe?

Dzisiaj wkłady kominkowe żeliwne można kupić w wielu sklepach. Są one sprzedawane bezpośrednio przez producentów i przez inne sklepy, na przykład markety budowlane, sklepy z wyposażeniem grzewczym.

Ceny wkładów kominkowych, zależnie od ich mocy oraz konstrukcji, to zwykle od około 2 tysięcy złotych do 6 tysięcy złotych. Z cennikami producentów osoby zainteresowane zakupem mogą zapoznać się w internecie.

Dodaj komentarz