Kup Pan auto – dobre, sprawne…

Comment

Libtech O przemyśle i technologiach
Auto nowe kontra używane

„Panie kochany autkiem jeździła mamusia, po bułki do sklepu. Autko prawie nówka, lać i jeździć”- wsiadam i jadę, auto staje na głównej ulicy dużego miasta. Odpalam raz, drugi, trzeci, nic…. Tylko nie to, zalały mnie siódme poty… co robić? Centrum miasta, słyszę tylko jak trąbią… wyciągam trójkąt, stawiam za autem i chwytam za telefon… Przecież wystarczyło tylko lać! Ale jak mogłam zaufać człowiekowi, który sprzedając auto, zwracał się cały czas tylko do mechanika Panie kochany, a nie do mnie! No Panie kochany!

Auto sprzedane, niesmak pozostał

Ta historia przydarzyła mi się zeszłej zimy i od tej pory najczęściej poruszam się komunikacją, ale pora rozejrzeć się za samochodem, bo czasem trzeba coś przewieźć. Do samochodów z rynku wtórnego podchodzę już z bardzo dużą rezerwą!!! I jak usłyszę jeszcze raz Panie kochany, to odwracam się na pięcie i odchodzę. Zaczęłam się zastanawiać nad autem z salonu. Co prawda jak większość Polaków mam ograniczony budżet, bo wciąż są jakieś ważne wydatki, ale od czego są kredyty:)

Źródło: danskfaget.dk

Nowiusieńkie cztery kółka

Największą zaletą nowego samochodu, dla mnie, jest jego nowoczesny design. No cóż jestem kobietą i najważniejsze to dobrze wyglądać, a więc samochód musi do mnie pasować. Producenci samochodów dwoją się i troją, by zaspokoić gusta najbardziej wymagających klientów. Dzięki temu mamy z czego wybierać i możemy skonfigurować bez problemu jego wyposażenie, a także wybrać kolor. Nowy samochód jest po prostu nowy, dopiero co zszedł z taśmy i trzeba mieć pecha, by zepsuł się na środku miasta. Poza tym jest na gwarancji. Producenci dają od dwóch do siedmiu lat. Minusem zakupu auta w salonie jest szybki spadek jego wartości. Szacuje się, że po trzech latach, jego wartość spada o połowę. Natomiast ja myślę o samochodzie na lata, w związku z czym nie jest to dla mnie żadna wada.

Jak sfinansować zakup?

Opcji jest kilka. Samochody nowe (sprawdź) wcale nie muszą być drogie, szczególnie te mniejsze i bardziej ekonomiczne. Można skorzystać z kredytu. Banki oferują kredyty samochodowe na dobrych warunkach, szczególnie jeśli kupujemy nowe auto i mamy wkład własny. Koniecznością będzie posiadanie AC. Mniej opłacalny jest kredyt konsumencki. Formalności kredytowe można również załatwić w salonie samochodowym, popularną ofertą jest obecnie kredyt rozłożony na kilka rat, typu 4×25%.

Dodaj komentarz