Energia energii nie równa

Comment

Libtech O przemyśle i technologiach
Tani prąd

Przyzwyczajamy się do wszystkiego, nawet do dostawcy prądu i mimo, że rodzina, przyjaciele przekonują do zmiany dostawcy, to kurczowo trzymamy się tego samego. Czyżbyśmy zapomnieli o wolnym rynku? Przecież energia to obecnie towar jak każdy inny. Kupimy ją taniej bądź drożej, a wszystko zależy od tego, od kogo kupujemy.

Masz obawy?

To uzasadnione, jeśli nigdy nie zmieniałeś dostawcy prądu. Wokół tyle słyszy się o nieuczciwych sprzedawcach, wolisz więc pozostać przy swojej taryfie. Słusznie, że nie dajesz się złapać na super ofertę, krążących po domach przedstawicieli, bo może Cię to słono kosztować. Jednak racjonalne podejście do tematu i zapoznanie się z ofertą dostawców energii na swoim terenie, może znacznie obniżyć Twoje rachunki. W sieci sprawdzisz dostawców energii na swoim terenie. Porównaj ich oferty i wybierz dla siebie najlepszą. Wszelkie informacje prawne dotyczące zmiany dostawcy, znajdziesz na stronie Urzędu Regulacji Energetyki. Jeśli masz wątpliwości możesz skontaktować się bez problemu ze specjalistami.

Warszawa energią stoi

Dla przykładu, w samej stolicy mamy duży wybór zarówno dostawców, jak i oferowanych przez nich taryf, dlatego ceny są konkurencyjne. W końcu każdy chce przyciągnąć klienta. Dostawcy energii elektrycznej w Warszawie kuszą różnymi taryfami, w zależności od potrzeb klienta. Więcej prądu zużywasz w nocy, masz bojlery do grzania wody, piece akumulacyjne? To nawet się nie zastanawiaj i skorzystaj z oferty dwóch stawek: dzień i noc. Energia będzie tańsza między godziną 22 a 6 rano oraz popołudniu między 13 a 15. Rachunki z pewnością będą niższe, a w skali roku uzbiera się całkiem przyzwoita kwota.

Zmieniając dostawcę prądu, pamiętaj o ustaleniu okresów rozliczeniowych zgodnie ze swoimi potrzebami, a także sprawdź, na jaki okres podpisujesz umowę.

Dodaj komentarz