MOM w Gerber – czy było się czego bać?

1 Reply

Libtech O przemyśle i technologiach

Gdy jakiś czas temu pojawiała się w mediach informacja, o MOM w Gerber, rodzice najmłodszych dzieci spanikowali. Firma szybko wystosowała wyjaśnienie, a problematyczne danie wycofano ze sprzedaży. Czy rzeczywiście było się, czego obawiać?

Małe dzieci … wielki problem

– szczególnie, jeśli chodzi o to, co im dawać do jedzenia i w jakich ilościach. Wiadomym faktem jest, że dziecięcy żołądek i układ pokarmowy są niezwykle wrażliwe.

child-933267_640_tookapic

Mądre żywienie małych dzieci to zawsze poważny problem dla rodziców (tookapic_pixabay.com)

Łatwo, więc zaszkodzić kilkumiesięcznemu brzdącowi podając mu coś, co powinno znaleźć się w jego diecie później lub w zupełnie innych proporcjach. Stąd też wielu świeżo upieczonych rodziców decyduje się coraz częściej na jedzenie ze słoiczków.

Zaufanie to podstawa

baby-84686_1280_PublicDomainPicutres

Zapoznawanie dziecka z nowymi smakami, powinno odbywać się bardzo ostrożnie (PublicDomainPictures_pixabay.com)

Wybierając gotowe posiłki dla dzieci w słoiczkach należy oprzeć się przede wszystkim na wskazaniach lekarza. Warto też poczytać opinie innych rodziców. Najważniejszą jednak wskazówką jest obecność producenta na rynku. Im jest ona dłuższa, tym większa pewność, że firma zna się na dziecięcym bezpiecznym menu. Warto też poznać sposoby pozyskiwania surowców do słoiczków, jak i metody ich przyrządzania. Takie informacje powinniśmy bez trudu znaleźć na stronie producenta. Nie bez znaczenia jest też skład samych słoiczków. Dania powinny być wolne od: cukru, soli, sztucznych barwników czy konserwantów – bo to właśnie one najmocniej obciążają żołądek dziecięcy.

Co z MOM w Gerber? To już przeszłość!

Informacje na temat: najlepsze dania słoiczkowe dla dzieci to także często kontrowersyjne i groźno brzmiące tytuły artykułów. Jak na przykład ten o MOM w słoiczkach Gerber. Gdy tylko w mediach pojawiła się taka notatka firma szybko zareagowała. Wyjaśniła, że faktycznie ten składnik pojawił się w daniach jednoskładnikowych o smaku kurczaka i indyka. Był tam obecny jedynie po to, aby nadać daniom właściwą konsystencję. W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa rodzicom Gerber wycofał swoje dania z rynku i zmienił jego skład. Dzisiaj można mieć, więc pewność, że MOM w Gerber to przeszłość, która i tak nie zachwiała zaufania tysięcy mam małych pociech.

*zdj.główne: jarmoluk_pixabay.com