Najlepsze na rynku!

Comment

O przemyśle i technologiach

Pewnie wielu z was słyszało o odkurzaczu wodnym, ale nie do końca wiecie, na czym polega fenomen tego urządzenia. Odkurzacze z filtrem wodnym podbijają rynek nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Wszystko za sprawą wszędobylskich alergii. Jeżeli udało mi się was zaciekawić, zapraszam do lektury.

Największą zaletą odkurzacza wodnego jest fakt, że dzięki zastosowaniu specjalnego filtra wylotowego o zagadkowej nazwie HEPA, alergicy w końcu mogą swobodnie „odetchnąć”. Filtr ten zatrzymuje drobne cząsteczki kurzu, bakterie, znienawidzone roztocza, zarodniki grzybów oraz pyłki kwiatowe. Na rynku są odkurzacze wodne, które zatrzymują aż 99,9% zanieczyszczeń! Warto pamiętać, że z taką artylerią nie poradzi sobie zwykły odkurzacz, a zatem odkurzacze z filtrem wodnym są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich alergików.

Kolejnym plusem odkurzacza wodnego jest to, że łączy w sobie dwie funkcje – odkurzacza i… nawilżacza powietrza. To dzięki cząsteczkom wody wydobywającym się z odkurzacza w trakcie jego pracy. Z pewnością docenią to wszyscy domownicy.

Część profesjonalnych odkurzaczy wodnych posiada funkcje prania dywanów, tapicerek oraz mycia podłóg. To prawdziwe udogodnienie, ponieważ mycie podłogi urządzeniem, które wytwarza gorącą parę jest zdecydowanie bardziej precyzyjne i szybsze od standardowego mycia ręcznego.

Odkurzacz z filtrem na wodę spodoba się także tym, którym zależy na niskich rachunkach. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że te urządzenia nie wymagają zakupu i wymiany woreczków. Jedyne co jest nam potrzebne do odkurzania, to dostęp do świeżej wody.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz