Sony Xperia XZ3 – smartfon klasy premium dla wymagających

Comment

O nauce O przemyśle i technologiach

Rok 2018 był dla japońskiego giganta bardzo udany, a przysłowiową wisienką na torcie w portfolio produktów Sony okazał się smartfon Sony Xperia XZ3. Telefon z klasy premium wyróżnia się nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale również zaawansowanymi funkcjami i rozwiązaniami. Co kryje w sobie Xperia XZ3 i dlaczego ten flagowiec to hit 2018 roku.

Nowoczesna stylistyka pozbawiona ramek

Charakterystyczna dla dotychczasowych modeli Sony szeroka ramka w Xperii XZ3 się nie pojawia. Producent zrezygnował z niej na rzecz dużego i nowoczesnego wyświetlacza. Telefon z zaledwie 3 mm ramką cechuje się starannie zaprojektowaną zaokrągloną konstrukcją. Szklane wykończenie 3D sprawia, że smartfon wygodnie leży w dłoni i daje się przyjemnie obsługiwać. W Sony Xperia XZ3 producent zrezygnował z wybrzuszenia tylnej części obudowy (zastosował to rozwiązanie w Xperii XZ2) dzięki czemu telefon nie kołysze się na płaskich powierzchniach. Wygląda też smuklej w porównaniu do swojego poprzednika.

Najnowszy model wykończono z przodu i z tyłu szkłem Gorilla Glass 5 odpornym na zarysowania i upadki z niewielkich wysokości. Szkło chroni też aparat przed przypadkowym zachlapaniem, deszczem i rozpryskami. Zaokrąglone krawędzie telefonu sprawiają, że prezentuje się on bardzo elegancko i stylowo. Oczywiście wygląd to nie wszystko.

Potężne możliwości ukryte w stylowej formie

Pomiędzy prawie niewidocznymi ramkami umieszczono nowoczesny wyświetlacz OLED, który do tej pory stosowano jedynie w telewizorach https://www.download.net.pl/sony-xperia-xz3-potezna-bestia-w-eleganckim-stylu/n/13925/. Ten rodzaj wyświetlacza nie wymaga dodatkowego podświetlenia tak jak panel LED, a każdy piksel działa na nim odrębnie. Dzięki temu na wyświetlaczu widzimy wyjątkowo żywe barwy i bardzo głęboką czerń. Ekran charakteryzuje się również dużą jasnością oraz nieskończenie wysokim współczynnikiem kontrastu. Każdy użytkownik może indywidualnie dostosować kolory i ustawić je tak, żeby były wystarczająco żywe. Regulacja jasności i natężenia barw pozwala stworzyć całkowicie spersonalizowany wyświetlacz.

Japoński flagowiec cechuje się doskonałym dźwiękiem, a skierowane do przodu głośniki o wysokiej mocy zapewniają przestrzenne rozproszenie muzyki. Dzięki technologii S-Force Front Surround jesteśmy otoczeni dźwiękiem z każdej strony. Xperia XZ3 to prawdziwa gratka dla melomanów. Telefon wyposażono w system poprawiający jakość muzyki taki jak High-Resolution Audio oraz LDAC, dzięki czemu utwory zawsze brzmią doskonale. Na telefonie możemy odsłuchiwać skompresowanych plików muzycznych w jakości zbliżonej do oryginału (pozwala na to technologia DSEE HX™). Smartfon zachowuje również doskonałe odwzorowanie dźwięków przy transmisji strumieniowej przez Bluetooth. Producent wykorzystał w nim kodowanie LDAC oferujące jakość brzmienia zbliżoną do standardu High-Resolution Audio.

Inteligentny aparat z systemem Motion Eye™

Marka Sony znana jest jako producent jednych z najlepszych aparatów. Japoński gigant nie zaniedbuje ich też w swoich smartfonach, umieszczając w telefonach aparaty o najwyższych parametrach. W Sony Xperia XZ3 znajduje się sprzęt zdolny do utrwalania spontanicznych obrazów i nagrywania filmów w nieznanej dotąd jakości. Dzięki funkcji inteligentnego włączania, aparat jest zawsze w trybie gotowości. Wystarczy, że telefon ustawimy poziomo, a aparat wykadruje obiekt, na który patrzymy i przygotuje się do wykonania zdjęcia. Funkcja predykcji, czyli przewidywania automatycznie wykrywa ruch i uśmiech i rejestruje obrazy zanim naciśniemy przycisk migawki. Aparat robi od 2 do 4 zdjęć, a my możemy wybrać to, które wyszło najlepiej lub zapisać wszystkie.

Telefon wyposażono w 2 aparaty, w tym jeden przedni z matrycą 13 MP https://www.chip.pl/2018/12/sony-xperia-xz3-wirtualna-rozrywka-najwyzszej-jakosci/. Aparat do selfie robi jasne oraz wyraźne autoportrety, a lampa błyskowa umożliwia wykonywanie wyraźnych zdjęć nawet nocą. Dodatkowe efekty upiększające oraz rozmazujące tło nadają zdjęciom szczególnego charakteru.

Ale oprócz robienia zjawiskowych zdjęć aparat w Sony Xperia XZ3 potrafi jeszcze więcej. Możemy nagrywać nim filmy w jakości 4K HDR, zachowując przy tym pełną wyrazistość obrazu oraz autentyczne kolory. Aparat doskonale radzi sobie z utrwalaniem scen z nocnym światłem oraz doświetlonych od tyłu. System Motion Eye™ zastosowany w Xperia XZ3 pozwala na filmowanie w zwolnionym i bardzo zwolnionym tempie (z prędkością 960 klatek na sekundę). Dzięki dostępności takich trybów możemy nagrywać emocjonujące filmy i utrwalać na nich wszystkie ulotne chwile.

Bateria, która wytrzyma nawet cały dzień

Xperia XZ3 to urządzenie o dużych możliwościach i wydajności. Smartfon wyposażono w bardzo żywotną baterię, do której przypisano specjalną funkcję dbającą o jej ochronę. Telefon nawet przy aktywnym użytkowaniu potrafi wytrzymać cały dzień bez konieczności doładowania (może przez ok. 11 h bez przerwy odtwarzać filmy z sieci).

Smartfon posiada funkcję kontrolującą zużycie energii i przewidującą na podstawie aktywności użytkownika, kiedy telefon będzie wymagał ponownego ładowania. Jeśli kończy się nam bateria, a nie możemy doładować telefonu, włączamy tryb Smart Stamina, który znacznie ogranicza zużycie energii (zmniejsza np. jasność wyświetlacza). Xperia XZ3 możemy doładowywać na 2 sposoby. Szybkie ładowanie pozwala uzupełnić nam baterię w krótkim czasie. Dłuższe, rozłożone na kilka godzin chroni baterię, przedłużając jej żywotność. Kiedy podłączymy telefon np. na całą noc do ładowania, bateria dopiero pod koniec ładowania uzupełni się do 100% (tuż przed rozpoczęciem przez nas aktywności na telefonie). Ochrona baterii pozwala na doładowanie jej tylko do 90%, tak żeby niepotrzebnie jej nie przeciążać https://www.mobimaniak.pl/292124/sony-xperia-xz3-bateria/.

Mocny procesor do pracy i rozrywki

Smartfon klasy premium, taki jaki Xperia XZ3 musi charakteryzować się płynnym działaniem, nawet przy wielu otwartych aplikacjach i wymagających grach. W japońskim flagowcu znajduje się procesor Qualcomm Snapdragon™ 845 Mobile Platform, który zapewnia niezakłóconą pracę podczas przeglądania stron internetowych czy bezproblemowe dynamiczne granie. W porównaniu z poprzednimi modelami procesor działa o 30% szybciej, a umieszczona w smartfonie pamięć flash pozwala na błyskawiczne odczytywanie danych i wyświetlanie plików wideo oraz zdjęć. Wśród przydatnych funkcji Xperia XZ3 wymienić należy również superszybkie ściąganie plików z internetu oraz dużą prędkość wysyłania treści.

Sony Xperia XZ3 to telefon dla każdego miłośnika muzyki, fana fotografowania czy nałogowego gracza. Doskonale sprawdzi się też jako narzędzie pracy dla biznesmana. Xperia XZ3 ma w sobie wszystko, co może zaoferować nowoczesny model telefonu.

Źródła:

l https://www.chip.pl/2018/12/sony-xperia-xz3-wirtualna-rozrywka-najwyzszej-jakosci/

l https://www.download.net.pl/sony-xperia-xz3-potezna-bestia-w-eleganckim-stylu/n/13925/

l https://www.mobimaniak.pl/292124/sony-xperia-xz3-bateria/

l https://www.sonymobile.com/pl/products/phones/xperia-xz3/

Dodaj komentarz