Najlepszy grill?

Comment

O przemyśle i technologiach

Wielkimi krokami zbliża się lato, a co za tym idzie z piwnicy wyciągamy zakurzonego grilla. Nie ma nic lepszego, jak grillowanie podczas spokojnego, słonecznego popołudnia na świeżym powietrzu w miłym towarzystwie. Nie wiem czy wiecie ale to właśnie majówka rozpoczyna sezon grillowy w Polsce. I tu się pojawia pytanie. Jakie grille są najlepsze? Jaki grill wybrać? Zapraszam do lektury.

Najważniejszą kwestią podczas wyboru grilla jest miejsce jego używania. W sytuacji, kiedy jedynym miejscem w którym będziemy grillować jest balkon w bloku warto zdecydować się na małego grilla elektrycznego. Zaletą tego rozwiązania jest to, że ten nie generuje dymu, który może przeszkadzać sąsiadom. W przypadku grilla elektrycznego należy pamiętać, że wymaga on stałego dostępu do źródła prądu jednak wystarczy zadbać o specjalny przedłużacz i po kłopocie. Grill elektryczny jest łatwy do utrzymania czystości, szybko się nagrzewa i z pewnością jest bezpieczny. Jedyną wadą jest ich cena w porównaniu do innych tego typu urządzeń.

Innym rozwiązaniem jest tradycyjny grill węglowy. Te występują w różnych rozmiarach, a ich największą zaletą jest to, że są stosunkowo tanie. Potrawy przygotowane na węglowym grillu mają ten charakterystyczny zapach i smak, uwielbiany przez tradycjonalistów.

Do wyboru mamy także grille stacjonarne jednak te wymagają większej powierzchni zatem są skierowane dla właścicieli domów z działką. Ich cena jest zdecydowanie wyższa jednak należy pamiętać, że jest to jednorazowy wydatek na lata.

A wy, z jakiego grilla korzystacie?

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz