Nasady wentylacyjne – chronią i dobrze wyglądają

Comment

Libtech O przemyśle i technologiach
Dom

Nasady wentylacyjne muszą być estetyczne. Jako kobieta musiałam dodać, że dobrze wyglądają:) W końcu dom odzwierciedla mieszkańców, więc oprócz tego, że nasady kominowe należy dobierać w zależności od rodzaju komina (wentylacyjny, spalinowy), muszą też dobrze wyglądać. Dziś nieco na temat ich funkcji.

Poprawiają siłę ciągu

Kominek.

Źródło: suomela.fi.

Pierwszą i najważniejszą funkcją jaką spełniają nasady wentylacyjne jest poprawa ciągu. Chronią przewód kominowy przed ssaniem, czyli ciągiem wstecznym, co najczęściej ma miejsce, gdy w domu i na dworze jest zbliżona temperatura. Ciąg wsteczny powoduje cofanie spalin do przewodów. Nasady wentylacyjne chronią przed deszczem, śniegiem, wiatrem opadającym (powoduje chwilowy brak ciągu). Obrotowe bądź samonastawne nasady kominowe odstraszają również ptaki, które zechcą zbudować swoje gniazdo, a to dlatego, że praktycznie cały czas są one w ruchu. Jeśli jeden komin ma wiele przewodów, to każdy z nich powinien mieć swoją nasadę. Nie ma konieczności umieszczania jej, gdy odpływ spalin wymusza już jakieś urządzenie, przykładem wentylator lub regulator ciągu.

Na co zwracać uwagę wybierając nasady wentylacyjne?

Nasady kominowe.

Źródło: vse-o-trubah.ru.

Za ceną jak w przypadku większości produktów idzie jakość. Nasady kominowe mogą być wykonane z różnych materiałów, najczęściej jest to stal ocynkowana, miedź, chromonikiel. Najlepiej wybierać te nasady wentylacyjne, które nie wymagają konserwacji, producent gwarantuje długą żywotność, nie wymagają zabezpieczeń antykorozyjnych. Do tego dobrze wyglądają, można dobrać nasadę pasującą do całości, która podkreśli ostatecznie charakter domu. I oczywiście nasada wentylacyjna powinna być prosta w montażu, tak by samodzielnie można było sobie z nią poradzić. 

Źródło głównego obrazka: ks-el.ru.

Dodaj komentarz