Niszczarka – jak ją wybrać, co nowego na rynku?

Comment

Libtech O przemyśle i technologiach
Nożyce

Niszczarka konieczna jest każdej, nawet w małej, jednoosobowej firmie. Dlatego jeśli już planujesz założenie działalności, wlicz ją w podstawowe koszty. W sklepach nie brakuje rozbudowanych niszczarek, które radzą sobie z kartami płatniczymi czy płytami CD. Jak wybrać urządzenie?

Niszczarka.

Źródło: pl.pinterest.com.

Poziom bezpieczeństwa, wielkość firmy

To jeden z głównych wyznaczników wyboru niszczarki. Pięć klas tajności definiuje Norma DIN 32757. W zależności od tajności dokumentów, wybieramy niszczarkę zamieniającą dokumenty w odpowiedniej wielkości ścinki. Im większa tajność, tym mniejsze ścinki. Kolejnym wyznacznikiem powinna być wydajność. Jak często będzie używana i ile osób będzie z niej korzystało? Im większa firma, tym niszczarka powinna być bardziej wydajna.

Poziom hałasu, pojemność kosza

W małych firmach z powodzeniem sprawdzi  się niszczarka od 5-15 litrów, zaś w większych od 25 litrów. Poziom hałasu ma znaczenie, gdy niszczarka dokumentów stoi w tym samym pomieszczeniu, w którym pracują ludzie. Cicha praca nie rozprasza. Warto zwrócić na to uwagę przy zakupie, poziom hałasu nie powinien przekroczyć 50-60 dB. 

Niszczarka do papieru „Turn” - Philippi (Niemcy):

Nowoczesna niszczarka

Ma wiele przydatnych funkcji. Z łatwością zniszczysz karty płatnicze, płyty, kartony. Nowoczesne niszczarki posiadają czujniki wypełnienia kosza, umożliwiają segregację odpadów, mają funkcję cofania, a także kosz zamykany na klucz- przydatne przy wysokiej tajności dokumentów.

Inwestycja w dobre urządzenie, chroni firmę przed tym, by dokumenty nie dostały się w niepowołane ręce. Nie tylko ułatwia w życie, ale zabezpiecza przed problemami. 

Źródło głównego obrazka: pl.pinterest.com.

Dodaj komentarz