Fundraiser – misja czy zarobek?

Comment

Libtech O rynku pracy
Pieniądze

Kolejny raz ktoś puka do drzwi. Dzień dobry zbieramy na rysie. Następnego dnia, pomagamy fundacji… Co rusz, szczególnie na ulicach wielkich miast ktoś nas zaczepia, dorzuci pan/i kilka groszy na cele charytatywne? Dlaczego czasem pomagamy, a innych zbierających datki omijamy? Fundraiser to stosunkowo nowy zawód, jak się okazuje całkiem dobrze płatny i to on odgrywa kluczową rolę w instytucjach zajmujących się pomocą. 

Pukanie do drzwi.

Źródło: thegrindstone.com.

Zawód z misją

Dla fundraiserów organizowane są szkolenia, warsztaty, czeka na nich wiele godzin kursu nim wyjdą na ulice. Sztuką jest w krótką chwilę przekonać obcą osobę, by otworzyła portfel. Dobry fundraiser potrafi to zrobić. Wykształcenie, doświadczenie, co w ogłoszeniach fundacji? Nie ma konkretnych wymagań co do wykształcenia czy też posiadanego doświadczenia. Bardziej liczy się osobowość, predyspozycje do wykonywania zawodu. Otwartość na ludzi świat, umiejętność szybkiego budowania więzi z ludźmi, komunikatywność, dar przekonywania, dążenie do wyznaczonego celu. Trzeba lubić ludzi, kochać świat i mieć głębokie przekonanie, że to co robimy ma sens. Fundraiser powiedzmy sobie szczerze to niełatwy zawód, ale daje dużą satysfakcję. Każdego dnia można być św. Mikołajem.

Ile zarabia fundraiser?

Fundraiser zarobki.

Źródło: biznes.interia.pl.

Z pewnością wiele osób od razu zapyta ile zarabia ten czyniący dobro człowiek? To zależy od wielu czynników, m.in. fundacji czy organizacji na rzecz której zbiera datki pieniężne i rzeczowe. Skuteczny fundraiser zarabia dobre pieniądze, jest ceniony przez organizację, a co za tym idzie odpowiednio wynagradzany. 

Jak znaleźć taką pracę?

Na portalach z ogłoszeniami o pracy, w gazetach, a nawet pukając do drzwi różnych organizacji można znaleźć zatrudnienie. Fundraiser może zbierać datki w różny sposób, na ulicy zaczepiając przechodniów, chodząc od domu domu czy dzwoniąc. Jeden odnajdzie się na słuchawce, a inny w bezpośrednim kontakcie.

Praca satysfakcjonująca, ale by odnieść sukces trzeba lubić to, co się robi. 

Źródło głównego obrazka: tajnikupac.hr. 

Dodaj komentarz