Nowoczesne sprzęty, które ułatwią świąteczne porządki

Comment

O przemyśle i technologiach

Już na miesiąc przed świętami widać i słychać świąteczny nastrój za sprawą dekoracji i grającej muzyki w sklepach, a w naszych domach poprzez powolne przygotowania i przedświąteczne porządki.  Święta Bożego Narodzenia lubi większość z nas, jednak sprzątanie przed ich nadejściem już mało kto. Zastanawiacie się, w jaki sposób uprzyjemnić i ułatwić przedświąteczne porządki? A może nie macie pomysłu, co zażyczyć sobie na prezent od Mikołaja? Odpowiedzią na te pytanie jest kilka technologicznych rozwiązań, które okażą się przydatne w każdym domu. Dowiedzmy się, co to takiego?

Odkurzacz

Klasyczny odkurzacz w domu ma każdy z nas. Technologia poszła jednak z postępem i ciekawą alternatywą dla typowego urządzenia jest odkurzacz automatyczny, który jest praktycznie bezobsługowy i wykona odkurzanie za nas. Innymi narzędziami, które mogą okazać się przydatne są odkurzacze wodne, szczególnie w tych domach, gdzie znajduje się dużo dywanów i wykładzin dywanowych. Odkurzacze z filtrem wodnym mają tę dodatkową zaletę, że umożliwiają także zbieranie niewielkiej ilości wody z powierzchni płaskich i tapicerki.

Generator pary

Urządzeniem bardzo zbliżonym w działaniu do żelazka jest generator pary. Ma on jednak zasadniczą przewagę nad tradycyjnym żelazkiem, a mianowicie, umożliwia prasowanie bez konieczności wyciągania deski do prasowania. Dzięki generatorowi pary możemy z łatwością zdezynfekować i wyprasować zasłony, które wiszą w oknach, bez konieczności ich zdejmowania.

Mop parowy

Za pomocą mopa parowego można z łatwością doczyścić nawet mocno zabrudzone podłogi. Dzięki wysokiej temperaturze nie ma konieczności stosowania silnych środków chemicznych. Mycie gorącą parą jest przyjazne nie tylko dla domowników, ale i środowiska. Dodatkową zaletą jest możliwość dezynfekcji dywanów i wykładzin.

Parownica

Parownica jest bardziej zaawansowanym urządzeniem niż mop parowy i można jej używać także w pozycji pionowej. Przypomina wyglądem odkurzacz. Dzięki parownicom można z łatwością doczyścić trudno dostępne powierzchnie. Za pomocą parownicy można umyć podłogi, płytki ceramiczne, umywalki, prysznice, meble tapicerowane, okna, czy kominek. Dostępne w sklepach parownice zawierają różnego rodzaju końcówki przeznaczone do mycia określonych powierzchni.

Świąteczne porządki wcale nie muszą być uciążliwe. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria i zabrać za sprzątanie odpowiednio wcześniej.

cleaning-381090_1920 feather-duster-709124_1920 cleaning-268112_1920 cleaning-532411_1920

Źródło zdjęć: www.pixabay.com

Dodaj komentarz