Xperia XZ – flagowy model Sony

Comment

O przemyśle i technologiach

Japoński producent zaprezentował na wrześniowych targach IFA swój flagowy model Xperia XZ, który stanowi wyzwanie, dla najlepszych modeli konkurentów. Co ma w sobie najnowszy Sony Xperia i czy warto go kupić?

Wygląd

Sony Xperia XZ przypomina model Xperia X Compact, z tą jednak różnicą, że jest znacznie cieńszy. Wygląd Xperii XZ wzorowany był chyba odrobinę na iPhonie, co widać w kanciastych narożnikach obudowy. Ogromną zaletą telefonu jest to, że większość elementów wykonano z aluminium, a wyświetlacz pokryto taflą szkła. Wewnątrz obudowy zamontowano specjalne uszczelki, utrudniające dostęp wody. Panel wyświetlacza ma przekątną 5,2″, dzięki czemu smartfon nie wydaje się zbyt wielki, ale zapewnia maksymalny komfort serfowania po internecie. Metalowy, półmatowy tył obudowy sprawia, że smarfon jest odporny na zarysowania. Ogólnie model może pochwalić się atrakcyjnym designem i ciekawym wyglądem.

8975837788_2f4ef9186e_b

8975824672_30950a2f64_b

Parametry techniczne

Xperia XZ została wyposażona w najszybszy na rynku model Snapdragona 820, który posiada 4 rdzenie, 2 taktowane zegarem 2,15 GHz i kolejne 2 taktowane zegarem 1,6 GHz. Urządzenie jest wyposażone w 32 lub 64 GB wbudowanej pamięci. Pamięć można wzbogacić o kartę pamięci do 256 GB. Aparat główny robi zdjęcia na poziomie 23 Mpx i nagrywa filmy 4K UHD. Doszedł jednak jaśniejszy nowy, lepszy aparat przedni 13 Mpx. Smartfon został wyposażony w łączność LTE Cat9 450/50 Mbps, dwuzakresowe WiFi ac oraz Bloetooth 4.2. Długość czasu pracy na pełnym doładowaniu wynosi około 1 dnia, pod warunkiem, że nie będziemy przez większość czasu grać. System operacyjny, to Android 6.0. Xperia XZ ma wyświetlacz z technologią X-Reality, co w praktyce zwiększa kontrast i nasycenie kolorów, dzięki czemu obraz jest ładniejszy i bardziej szczegółowy. Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje, to na wyposażeniu mamy:

  • akcelerometr
  • czujnik oświetlenia
  • czujnik zbliżeniowy
  • kompas cyfrowy
  • żyroskop
  • barometr
  • skaner linii papilarnych

Podsumowując najnowszy flagowiec Sony nie jest szczególnie rewolucyjny, jednak zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i wizerunkowym wypada naprawdę nieźle. Dla sympatyków wcześniejszych modeli Sony Xperia, model ten będzie całkowicie satysfakcjonujący.

 

Źródło zdjęć: www.foter.com

Dodaj komentarz